فیلم سینمایی کربلا جغرافیای یک تاریخ


فیلم سینمایی کربلا جغرافیای یک تاریخ

کارگردان: بهروز مفید، داریوش یاری – راوی شهاب حسینی – مدیر فیلمبرداری: محمد علیقلی‌زاده – صدا بردار: نورالدین سبحانی- طراحی صحنه: سید مهدی موسوی – چهره‌پردازی: شهرام خلج _ (پوستر ۹۸ کانالی برای تماشای مستند – مجموعه – و فیلمهای زیبای ایرانی). __ خلاصه داستان : روایتی متفاوت از قیام امام حسین (ع) و تاثیر آن بر فرهنگ و سبک زندگی شیعیان از گذشته تا امروز است. – نگاهی علمی و پژوهشی به حرکت امام حسین(ع) از مدینه به مکه، از مکه به کربلا و شهادت ایشان در این سرزمین دارد. در این فیلم شکل‌گیری تمدن اسلامی از آن زمان تا امروز و تاثیر قیام اباعبدالله در جهان اسلام مورد بررسی قرار می‌گیرد.


پخش آنلاین ویدئو

دانلود رایگان فیلم کربلا جغرافیای یک تاریخ

کربلا جغرافیای یک تاریخ Ka bala The Geog aphy of he His o y

منتشر شد

مستند | مذهبی | تاریخی

سال تولید : ۱۳۹۳ | زمان : ۶۷ دقیقه

اکران : ۷ مهر ماه ۱۳۹۵

کارگردان : داریوش یاری

دانلود فیلم ایرانی کربلا جغرافیای یک تاریخ

مستند کربلا جغرافیای یک تاریخ نگاهی برحرکت حماسی امام حسین علیه السلام از ابتدا تا پس از شهادت در روز عاشورا دارد و چگونگی عزاداری در فرهنگ های مختلف در جهان را در ماه محرم بررسی می کند.

بازیگران

شهاب حسینی

توضیحات

فیلم سینمایی کربلا جغرافیای یک تاریخ (Ka bala The Geog aphy of he His o y) نام فیلمی مستند – تاریخی به نویسندگی و کارگردانی (داریوش یاری) و تهیه کنندگی (بهروز مفید) می باشد که در سال ۱۳۹۳ تولید گردیده است. این مستند محصول حوزه هنری و روایتی متفاوت از قیام امام حسین (ع) و تاثیر آن بر فرهنگ و سبک زندگی شیعیان از گذشته تا امروز است. این مستند داستانی ترکیبی است از تعزیه، نقالی و انیمیشن و کارگردان کوشیده از تکنیک های مختلف بصری برای روایت حادثه عاشورا استفاده کند. شهاب حسینی راوی این مستند است و مجید انتظامی برای آن موسیقی متن ساخته است. همچنین این فیلم در سی و سومین جشنواره فیلم فجر و نهمین دوره جشنواره «سینما حقیقت» روی پرده رفت. این مستند داستانی تندیس بهترین تحقیق و پژوهش از جشنواره چهل چراغ را دریافت کرده و نامزد دریافت تندیس بهترین فیلم و بهترین دستاوردهای هنری از این جشنواره بود. کربلا جغرافیای یک تاریخ جایزه بزرگ جشنواره کربلا را دریافت کرده است.

فیلم سینمایی کربلا جغرافیای یک تاریخ