سینما وی ای پی تهران


سینما وی ای پی تهران

بهترین سینما های تهران اینجا معرفی می شوند. از سینمای آیمکس ایران مال تا سالن های لوکس مگامال و ارگ تجریش و سینماهای نوستالژی مثل قدس.


لیست ۱۶ تایی از بهترین سینما های تهران ، تماشای فیلم با کیفیت عالی

اگر فیلم دیدن را دوست دارید، سینما های تهران بهترین انتخاب هستند. تهران حالا دیگر سینماهای مدرن زیاد دارد و می‌شود فیلم‌ها را با کیفیت بالا در آنها تماشا کرد. پاساژهای بزرگ مثل ایران مال و مگامال هم سینماهای مدرنی دارند. این روزها هر کسی مال می‌سازد، یک سینما هم برایش در نظر می‌گیرد.

گراندسینما اولین سالن سینمای تهران بود. بعد از آن هم سینما ایران ساخته شد و تهران حالا ده‌ها سالن سینمای مدرن و باکیفیت دارد. می‌خواهیم بهترین سینما های تهران را به شما معرفی کنیم.

سینما ایران مال ، بهترین سینمای تهران

مساحت ایران مال ۱,۷۰۰,۰۰۰ متر مربع است، پس برای یک سینمای بزرگ و مدرن، به اندازه کافی جا دارد. پردیس سینمایی ایران مال، دارای ۱۲ سالن سینما است و ۱۸۰۰ نفر گنجایش دارد. بزرگترین پرده نمایش ایران هم در سینمای ایران مال تهران است. به زودی ۲۸ سالن سینمای دیگر هم در ایران مال افتتاح خواهند شد.

صاحب ایران مال یکی از مدرن‌ترین سینما های تهران را ساخته. هیچکس فکر نمی‌کرد بتوانیم فیلم های آیمکس (IMAX) را به این زودی در ایران ببینیم. اما بزرگترین مال خاورمیانه این امکان را برای علاقه‌مندان به وجود آورده.

سیستم صوتی پیشرفته آرومکس (AROUMAX) و فناوری تصویری «۴KRGB LASER» هم در پردیس سینمایی ایران مال به کار رفته‌اند.

صدای دالبی، سالن ویژه کودکان، ۳ سالن وی آی پی و صندلی‌های مدرن، امکانات دیگر پردیس سینمایی ایران مال هستند. سانس های سینما ایران مال از ۱۰ صبح تا ۲ بامداد است.

آدرس سینما ایران مال: اتوبان شهید همت غرب – اتوبان شهید خرازی – بازار بزرگ ایران.

شماره تلفن سینما ایران مال: ۰۲۱۴۶۰۲۰۱۲۰

بیشتر بخوانید: ایران مال – بزرگترین مال خاورمیانه برای کیست؟ (همه‌ی چیزهایی که باید درباره‌ی ایران مال بدانید)

سینما مگامال اکباتان

۱۰ سالن نمایش دارد با ظرفیت ۱۴۰۰ نفر. سینما مگامال تهران سال ۱۳۹۶ با نمایش فیلم «نهنگ عنبر» کارش را شروع کرد. اینجا جزء بهترین سینما های تهران است. پارکینگ مگامال به اندازه ۳۵۰۰ ماشین جا دارد.

در بزرگترین سالن سینما مگامال، ۳۰۰ نفر می‌توانند فیلم تماشا کنند. پردیس مگامال، بزرگترین سینمای غرب تهران است. اینجا برای اولین بار فناوری صدای سه‌بعدی را به سینمای ایران آورد.

آدرس سینما مگامال تهران: شهرک اکباتان – فاز ۲ – جنب ایستگاه مترو اکباتان.

شماره تلفن سینما مگامال: ۰۲۱۴۴۶۳۴۲۹۰

سینما کوروش

اینجا از پرمخاطب‌ترین سینما های تهران است. آمارها می‌گویند که بیشتر مردم، فیلم‌ها را در پردیس سینمایی کوروش می‌بینند. ۱۲ سالن سینما و ۲ سالن تئاتر با ظرفیت ۲۸۰۰ نفر، سینما کوروش را به یکی از بهترین سینما های تهران تبدیل کرده.

گروه صنعتی گلرنگ، ۱۰ هزار متر مربع از مرکز خریدش را به سینما اختصاص داده. اینجا حاشیه و خبر هم کم نداشته. اکران فیلم «به وقت شام» ابراهیم حاتمی کیا، باعث شد داعش را در پردیس کوروش ببینیم. فردی شبیه به جلاد داعش در مرکز خرید کوروش گشت می‌زد و خیلی خبرساز شد و کلا اتفاق جالبی نبود.

سانس های سینما کوروش از ساعت ۱۱:۳۰ صبح شروع می‌شود و ۱۲ شب به پایان می‌رسد.

آدرس سینما کوروش: بزرگراه شهید ستاری، نبش پیامبر مرکزی، مجتمع تجاری کوروش، طبقه ۴ و ۶

شماره تلفن پردیس کوروش: ۰۲۱۴۴۹۷۱۹۳۰

این سینما در پاساژکوروش قرار دارد پس هم فال است و هم تماشا. هم فیلم مورد علاقه‌تان را در یک سینما با کیفیت دیده‌اید و هم تفریح کرده‌اید و نگاهی به مغازه های پاساژ انداخته‌اید.

بیشتر بخوانید: سینما کوروش؛ یکی از بهترین سینماهای تهران

سینما باغ کتاب

باغ کتاب یکی از بزرگترین سینما های تهران را دارد. ۱۰ سالن مجهز با ظرفیت ۱۳۰۰ نفر و داشتن رستوران و کافی شاپ، از امکانات سینما باغ کتاب هستند. این پردیس صدای دالبی ساراند دارد و تصاویر را با بهترین کیفیت نمایش می‌دهد.

سینما باغ کتاب ۲ سال پیش افتتاح شده و حالا از سینماهای بزرگ تهران است.

آدرس سینما باغ کتاب: بزرگراه شهید حقانی، ورودی کتابخانه ملی، باغ کتاب تهران، پردیس سینمایی باغ کتاب تهران.

شماره تماس باغ کتاب: ۰۲۱۸۸۶۵۷۱۶۵

رفتن به باغ کتاب آنقدر حس خوب دارد که حتی اگر فیلمی که دیدید خوب از کار درنیامده بود لذتتان را از فضای باغ برده‌اید.

دیدن دریاچه باغ هنر و آرامش گرفتن، غرق شدن لابه‌لای باغی از کتاب‌ها و دیدن مجسمه‌های جالب کارتونی، استفاده از کافه‌های باغ کتاب و خرید لوازم تحریر و…همه این‌ها تفریحاتی‌ست که می‌توانید در باغ کتاب داشته باشید.

سینما آزادی

ابتدا نامش شهر فرنگ بود. این سینما را برادران روحانی در سال ۱۳۴۸ افتتاح کردند. در آن سالها فیلم «جنگ ستارگان» در شهر فرنگ نمایش داده شد و سینما حسابی رونق گرفت. مردم همیشه اینجا را یکی از بهترین سینما های تهران می‌دانند.

سینما آزادی تا حالا چند بار آتش گرفته. سال ۱۳۸۶ بود که ساختمان فعلی آن افتتاح شد. حالا سینما آزادی پربازدیدترین سینمای ایران است و ماهانه از ۱۲۰ هزار نفر پذیرایی می‌کند.

سالن‌های سینما آزادی، ظرفیت ۱۴۰۰ تماشاچی را دارند. کافی‌شاپ و امکانات رفاهی زیادی در سینما آزادی وجود دارد. پارکینگ اینجا هم بزرگ است، اما هنوز خیلی جای بهتر شدن دارد. می‌شود از فضای ۸۰۰ متر مربعی سینما بهتر استفاده کرد.

آدرس سینما آزادی: خیابان شهید بهشتی – نبش خیابان شهید خالد اسلامبولی (وزرا).

شماره تلفن سینما آزادی: ۰۲۱۸۴۴۸۰

سینما چارسو

سینما چارسو در طبقه هفتم پاساژ چارسو است. سینما چارسو پارکینگ دارد و ۱۰۰۰ ماشین می‌توانند در آن پارک کنند. ۶ سالن سینما میزبان ۱۰۰۰ تماشاچی هستند. در سالن‌های چارسو برای معلولین هم جای مناسب درست کرده‌اند.

پاساژ چارسو مربوط به خرید و فروش موبایل است اما سینما و فودکورت خوبی که در این پاساژ است بعضی‌ها را فقط برای دین فیلم به سمت خودش می‌کشد.

این‌جا تقریبا برای هنردوست‌ها یک پاتوق فیلم‌بینی شده.

چارسو یک کار خوب دیگر هم انجام داده. سالن ساینا سینمای مخصوص نابینایان است که در این پاساژ قرار دارد. این کار چارسو را از دیگر سینما های تهران جدا می‌کند.

سوینا به همت گلاره عباسی بازیگر نام آشنا شکل گرفته. اینجا هنرپیشه‌های مشهور می‌آیند و صحنه های بدون دیالوگ فیلم را برای نابینایان تعریف می‌کنند. سوینا خیلی جوان است و از عمرش چند هفته‌ای بیشتر نمی‌گذرد.

آدرس سینما چارسو: خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع پل حافظ – بازار چارسو – پردیس سینمایی چارسو.

شماره تلفن پردیس چارسو: ۰۲۱۶۱۷۲۴۴۴۴

سینما ملت

پردیس سینمایی ملت، یکی از جاهایی است که فیلم های جشنواره در آن زیاد نمایش داده می‌شود. طراحی پردیس ملت جالب است و از دور هم نظرتان را جلب می‌کند. خیلی ها ملت را جزء بهترین سینما های تهران می‌دانند.

پردیس سینما گالری ملت، ۱۵۰۰۰ متر زیربنا دارد و کنار پارک ملت ساخته شده. اینجا را مهندسین مشاور حرکت سیال طراحی کرده است. ۵ سالن سینما در پردیس ملت، آماده پذیرایی از ۱۱۲۰ مراجعه‌کننده هستند.

اینجا یک سینماتک (سینمای ویژه) هم دارد. تمام سالن‌های سینما ملت، صدای دالبی دارند و تجهیزاتشان ضد حریق است. در طبقه دوم هم فود کورت بزرگی ساخته شده. پارکینگ سینما ملت، ظرفیت ۱۲۰۰ خودرو را دارد.

آدرس پردیس سینمایی ملت: خیابان ولی عصر، بزرگراه نیایش، روبروی کردستان.

شماره تلفن سینما ملت: ۰۲۱۲۳۱۶۲

این‌جا یک کافه کتاب هم دارد که می‌توانید در آن همراه با نوشیدن قهوه کتاب مورد علاقه‌تان را هم ورق بزنید. این کافه کتاب در طبقه اول پردیس سینما ملت است در طبقه دوم رستوران‌ها و کافه‌هایش قرار دارد . می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

سینما هروی

دقیقا یک سال پیش بود که پردیس هروی افتتاح شد. اینجا سه سالن سینما دارد و می‌شود سالن‌ها را به صورت خانوادگی یا سازمانی اجاره کرد. هروی سنتر به اندازه کافی جای پارک برای علاقه‌مندان دارد. ۲۲۰ خودرو در پارکینگ هروی سنتر جا می شوند.

آدرس سینما هروی: میدان هروی – خیابان موسوی – نبش خیابان نازک – مرکز خرید هروی سنتر.

تلفن سینما هروی: ۰۲۱۲۶۷۵۲۳۹۲

سینما آستارا

آستارا یکی از قدیمی‌ترین سینما های تهران است. سال ۱۳۴۲ ساخته شده و بعدها در آن تعمیرات انجام داده‌اند. سینما آستارا در تجریش است، اما حال و هوایی شبیه به لاله‌زار دارد. طراحی سینما آستارا سیک قدیمی دارد و روزهای خوش لاله‌زار قدیم را تداعی می‌کند.

سال گذشته بود که سینما آستارا پس از تعمیرات، بازگشایی شد. قبلا سینما آستارا فقط یک سالن داشت، اما الان سالن‌هایش سه تا شده‌اند و می‌تواند پذیرای ۷۴۰ نفر باشد.

واردش که می‌شوید، حس خوب نوستالژی به سراغتان می‌آید. یاد روزهای پر شور و حال محله‌های جنوب تهران می‌افتید، آن هم در شمالی‌ترین نقطه شهر.

آدرس سینما آستارا:  میدان تجریش، خیابان شهرداری.

تلفن سینما آستارا: ۰۲۱۲۲۷۱۴۰۲۲

بیشتر بخوانید: باغ کتاب تهران ، گشت و گذار علمی-تفریحی در فضایی باصفا

سینما فرهنگ

یکی از معدود سینما های تهران است که ۵ ستاره دارد. وقتی واردش می‌شوید، محیط مدرن سینما توجهتان را جلب می‌کند. بوفه خوب و امکانات رفاهی و سیستم صدای دالبی، فرهنگ را به یکی از بهترین سینما های تهران تبدیل کرده.

سینما فرهنگ ۵۱ سال پیش با نام سیلورسیتی افتتاح شد. بهروز وثوقی بازیگر مطرح آن زمان، سیلورسیتی را خرید و بعد هم به وزارت فرهنگ و هنر فروخت. تا چند سال پیش، قبض‌های سینما فرهنگ هنوز به نام بهروز وثوقی صادر می‌شده.

سینما فرهنگ ۳۸۱ صندلی دارد و دارای یک پارکینگ بزرگ هم هست.

آدرس سینما فرهنگ: خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان دولت.

شماره تلفن سینما فرهنگ: ۰۲۱۲۲۶۰۱۲۰۵

سینما شکوفه

وقتی که سینما در سال ۱۳۴۰ ساخته شد، نامش سیلوانا بود. سینما سیلوانا سه سالن داشت که ۷۷۰ نفر در آنها جا می‌شدند. بعد از بازسازیِ سال ۱۳۸۸، نام سینما به شکوفه تغییر کرد.

حالا سینما شکوفه به روز شده و امکانات خوبی دارد. فیلم‌ها با کیفیت صدا و تصویر بالا پخش می‌شوند. کافی‌شاپ و امکانات رفاهی دیگر هم برای سینما شکوفه در نظر گرفته شده.

آدرس سینما شکوفه: ضلع جنوب غربی میدان شهدا.

شماره تلفن پردیس سینمایی شکوفه: ۰۲۱۳۳۵۱۲۷۰۱

سینما ارگ تجریش

ساختمان ارگ تجاری شبیه به پردیس سینما ملت است. سالن ۳ سینما ارگ را خانواده‌ها و سازمان‌ها می‌توانند اجاره کنند. سالن یک ارگ، جز بهترین سینما های تهران است. پروژکتور D-Ci ema و صدای‌دالبی دیجیتال، بهترین تجربه تماشای فیلم را برایتان رقم می‌زند. این سالن ۱۵۰ نفر ظرفیت دارد.

آدرس سینما ارگ: تهران – میدان تجریش – مجتمع تجاری ارگ – طبقه سوم.

شماره تلفن پردیس سینمایی ارگ: ۰۲۱۲۲۳۹۶۵۸۸

بعد از دیدن فیلم می‌توانید در پاساژ ارگ که یکی زا بهترین مراکز خرید تهران هم است یک چرخی بزنید.

بیشتر بخوانید: ۱۲ مال محبوب تهران – نکته‌های مثبت و منفی (از تیراژه تا ایران مال)

سینما ایران

۵۳ سال پیش در خیابان شریعتی کنونی تاسیس شد. سینما ایران حالا نامش به مجموعه فرهنگی تفریحی تهران تغییر کرده و مساحتش به ۵۷۰۰ متر مربع می‌رسد. یکی از قدیمی‌ترین سینما های تهران، ۴ سالن با ظرفیت ۱۰۰۰ نفر دارد. بزرگترین آنها، سالن آبی با گنجایش ۳۳۹ صندلی است.

کافی شاپ، فست فود و سالن انتظار ۵۰۰ متر مربعی، از امکانات سینما ایران هستند.

آدرس سینما ایران: خیابان شریعتی – روبروی بهار شیراز – پلاک ۴۴۹، مجموعه فرهنگی هنری تهران.

تلفن سینما ایران: ۰۲۱۷۷۵۳۸۷۱۱

سینما پیروزی

یکی از سینما های تهران است که سالن‌های درجه یک دارد. اینجا قبلا نامش سینما پانوراما بوده و بعدا به سینما پیروزی تغییر کرده. ۵۸ سال از ساختش می‌گذرد و حالا ۳۳۳ نفر ظرفیت دارد.

سینما پیروزی در دو طبقه ساخته شده و مساحتش ۱۴۰۰ متر مربع است.

سینما پیروزی ۳ سال پیش بازگشایی شد و حالا در مجتمع پانوراما قرار دارد.

آدرس سینما پیروزی: خیابان پیروزی، چهارراه کوکاکولا.

تلفن سینما پیروزی: ۰۲۱۷۷۷۵۹۲۲۳

بیشتر بخوانید: سینما ماندانا ؛ سینمایی قدیمی در شرق تهران

سینما افریقا

اینجا همان سینما آتلانتیک است، یکی از قدیمی ترین سینما های تهران. سینما افریقا سال ۱۳۴۳ افتتاح شد و در آن زمان، ۴۳۰ نفر ظرفیت داشت. حالا این سینما نزدیک ۱۰۰۰ نفر گنجایش دارد.

سینما آفریقا سال ۱۳۵۷ آتش گرفت و بعدا بازسازی شد.

آدرس سینما آفریقا: تهران، بالاتر از میدان ولیعصر.

شماره تلفن سینما آفریقا: ۰۲۱۸۸۹۰۷۱۷۱

سینما قدس

از نوستالژی ترین سینما های تهران که نامش قبلا سینما پولیدور بوده. ۵۲ سال پیش افتتاح شده و بعد از بازسازی، سال ۱۳۹۵ دوباره کارش را شروع کرده است.

سینما قدس اکنون ۴۷۸ نفر ظرفیت دارد. حس بازگشت به روزهای خاطره‌انگیز، در سینما قدس تهران خیلی خوب منتفل می‌شود.

آدرس سینما قدس: میدان ولیعصر.

تلفن سینما قدس: ۰۲۱۸۸۹۰۷۲۰۸

راستی اگر از شهرهای دیگر به تهران آمدید و دنبال جایی برای ماندن می‌گردید که در آن احساس راحتی کنید اجاره روزانه آپارتمان در تهران یکی از بهترین گزینه‌هایتان خواهد بود. خانه‌های مرتب و مبله‌ای که حس بودن در خانه خودتان را منتقل کنند یکی از بهترین اقامتگاه‌هاست.

این بود لیست پینورست ؛ تجربه شما از رفتن به این سینماها چه چیز بوده؟ کدامشان از دیگری بهتر است؟ سینمای خوب دیگری را از قلم ننداخته‌ایم؟ کیفیت کدامشان نسبت به گذشته تغییر کرده؟ نظرتان را برای ما در قسمت نظرات حتما بنویسید و لیست ما را کامل کنید.

docume .w i e(Loadi g Cus om Ra i gs…);

سینما وی ای پی تهران