دانشگاه لوزان سوئیس


دانشگاه لوزان سوئیس

تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس که یکی از دانشگاه های برتر با رتبه ۱۴۳ می باشد، جزء بهترین دانشگاه های این کشور است.


پخش آنلاین ویدئو

تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس

تحصیل در رشته های مختلف در هر یک از شهرهای کشور سوئیس از مزیت های متفاوتی برخوردار می باشد، یکی از شهرهای مهم تحصیلی شهر لوزان است. تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس که یکی از دانشگاه های برتر با رتبه ۱۴۳ می باشد، جزء بهترین دانشگاه های این کشور است. این کشور به دلیل مزایای کیفیت آموزش، رتبه بالا، کیفیت بسیار بالای زندگی، امنیت و طبیعت فوق العاده یکی از کشورهای محبوب جهت تحصیل در اروپا می باشد. افرادی که به این شهر مهاجرت می کنند می توانند در این دانشگاه  به تحصیل بپردازند. با توجه به زبان فرانسوی این منطقه از سوئیس اکثرا به زبان فرانسوی صورت می گیرد. برنامه های انگلیسی زبان هم ارائه می شود. در ادامه این مقاله که به دست همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مهیا گشته است.

معرفی شهر تحصیلی لوزان

شهر لوزان پنجمین شهر بزرگ است که در جنوب غربی این کشور واقع شده است. به دلیل همسایگی با فرانسه، مردم این شهر به زبان فرانسوی صحبت می کنند. جمعیت این شهر به ۱۱۷۰۰۰ نفر می رسد و زبان فرانسوی بیشتر توسط ساکنان بومی صحبت می شود. اما برقراری ارتباط به زبان انگلیسی و بسیاری از زبان های دیگر نیز عادی است. این شهر با داشتن یک جامعه بزرگ بین المللی و صحنه های هنری پویا، چند فرهنگی محسوب می شود. محل اقامت بسیاری از مردم از سراسر جهان است. شهر قدیمی لوزان تحت سلطه کلیسای جامع قرون وسطایی است. این شهر محل بسیاری از شرکت های چند ملیتی، دادگاه فدرال (بالاترین دادگاه سوئیس) و کمیته بین المللی المپیک (IOC) است. این شهر که در سواحل شمالی دریاچه ژنو قرار دارد در تابستان به دمای ۲۵ درجه سانتی گراد و در زمستان به دمای ۲- سانتی گراد می رسد.

شرح دانشگاه لوزان سوئیس

این دانشگاه  یکی از دانشگاه های دولتی سوئیس می باشد که در این شهر در نزدیکی سواحل دریاچه ژنو واقع شده است. تاسیس این دانشگاه به سال ۱۵۳۷ که یک مدرسه بود برمی گردد که در سال ۱۸۹۰ به یک دانشگاه تبدیل شد. این دانشگاه در حال حاضر میزبان بیش از ۱۵۰۰۰ دانشجو و ۳۰۰۰ محقق دارد. این دانشگاه دارای ۷ دانشکده است که شامل دانشکده حقوق، دانشکده علوم مذهبی، دانشکده علوم سیاسی و اجتماعی، دانشکده هنر، دانشکده تجارت و اقتصاد، دانشکده بیولوژی و پزشکی و دانشکده محیط زیست می باشد. حدود ۲۰% دانشجوهای دانشگاه لوزان سوئیس خارجی هستند. یکی از دانشگاه های معتبر این کشور به حساب می آید. . جهت تحصیل در این کشور ابتدا مقاله تحصیل در سوئیس را مطالع بفرمائی.

همچنین فعالیت های پژوهشی این دانشگاه بر ۳ موضوع اصلی علوم انسانی و اجتماعی، علوم زندگی و پزشکی و علوم محیط زیست تمرکز دارد. کتابخانه این دانشگاه بیش از ۲ میلیون سند دارد. در ساختمان هایی مشرف به دریاچه ژنو قرار گرفته شده است. این نهاد بر رویکرد بین رشته ای تأکید می کند. همکاری نزدیک بین کارکنان و دانشجویان را تضمین می کند. این دانشگاه همچنین مجهز به آزمایشگاه ها به همراه تجهیزات پیشرفته برای محققان، سالن های سخنرانی مجهز برای کارمندان و دانش آموزان برخوردار است. این موسسه همچنین طیف گسترده ای از دوره های بین رشته ای را ارائه می دهد. بسیاری از فعالیت های ورزشی و فرهنگی در پردیس و محوطه این دانشگاه در بخش های مختلف مانند تئاتر، غواصی و غیره ارائه می شود.

تعداد متقاضیانی که این کشور را برای تحصیل انتخاب کرده اند در نمودار زیر شرح داده شده است:

تحصیل رشته های مختلف در دانشگاه لوزان سوئیس

این دانشگاه یک دانشگاه با بودجه عمومی و با محوریت پژوهش است که در سواحل دریاچه ژنو، در قلب سوئیس فرانسوی زبان قرار گرفته است. این دانشگاه طیف گسترده ای از برنامه های مطالعاتی خود را در زمینه هایی علوم اجتماعی، هنر، علوم انسانی، مطالعات محیط زیست، علوم زمین شناسی، تجارت، مطالعات دینی، علوم زندگی و پزشکی ارائه می دهد. تحصیل در این دانشگاه در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است. برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه به زبان فرانسه تدریس می شود که همراه با ۹ برنامه کارشناسی ارشد ارائه شده به زبان انگلیسی دربخش های علوم زمینی، مطالعات محیط زیست، تجارت، اقتصاد و علوم زندگی است.

همچنین برنامه های دکتری در این دانشگاه برای محققانی که می خواهند رشته تحصیلی خود را با جزئیات بیشتری ادامه دهند، همراه با طیف وسیعی از دوره های آموزشی، در دسترس است. از این رو جهت کار در این کشور مقاله ویزای کاری سوئیس را مطالعه بفرمائید.

از جمله رشته های تحصیلی ارائه شده دراین دانشگاه  بدین ترتیب می باشد.

شرایط تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس

برنامه های تحصیلی این دانشگاه در کارشناسی به زبان فرانسوی و در کارشناسی ارشد به زبان های فرانسوی و انگلیسی ارائه می شود. لذا برای ورود به این دانشگاه بایستی مدرک معتبر زبان فرانسوی یا انگلیسی را ارائه دهید. برای ورود به مقطع کارشناسی بایستی مدرک دیپلم با نمرات دروس اصلی زبان، ریاضیات، علوم طبیعی مانند شیمی، زیست و فیزیک و علوم انسانی مانند جغرافیا، تاریخ یا اقتصاد و یکی از دروس فلسفه یا علوم کامپیوتر ارائه گردد. علاوه بر این ممکن است امتحانات ورودی در برخی رشته ها از متقاضیان گرفته شود. برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد نیز متقاضیان باید مدرک کارشناسی معادل خود را ارائه کنند. برای ورود به مقطع دکتری نیز علاوه بر ارائه مدرک کارشناسی ارشد معتبر نیاز به ارائه توافقنامه سوپروایزر و دانشکده درخواستی برای تحصیل مورد نیاز می باشد. جهت مهاجرت به این کشور مقاله شرایط مهاجرت به سوئیس را بررسی بفرمائید.

رده بندی دانشگاه لوزان سوئیس

همانطور که اشاره شد این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های این کشور می باشد. هم اکنون جزء ۱۰ دانشگاه برتر این کشور است. طبق رده بندی های جهانی و معتبر دانشگاه های جهان این دانشگاه در حال حاضر هفتمین دانشگاه برتر کشور سوئیس است. در جدول زیر آخرین رده بندی های جهانی این دانشگاه را مشاهده می کنید. دانشگاه لوزان سوئیس در رده بنده تایمز هم اکنون در رده ۱۹۸ جهان است.

این دانشگاه در این رده بندی در سال ۲۰۱۹ در رده ۱۷۶ و در سال ۲۰۱۸ در رده ۱۵۲ جهان قرار داشت:

هزینه تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس

به طور کلی هزینه تحصیل در این دانشگاه بالا نیست. با توجه به کیفیت آموزش و اعتبار این دانشگاه هزینه شهریه و دروس تحصیلی این دانشگاه مقرون به صرفه است. به طور میانگین هزینه تحصیل در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مختلف در هر ترم که شامل ترم و امتحانات است . از این رو حدود ۵۸۰CHF (فرانک سوئیس) می باشد. همچنین خانواده هایی که در کانتون دارای ۲ فرزند دانشجو دارند از تخفیفاتی برخوردار می شوند. جهت درخواست معافیت از پرداخت شهریه پس از بررسی وضعیت مالی دانشجو، دفتر امور اجتماعی دانشجویی دانشگاه می تواند بخشی از شهریه را کاهش دهد که در این موارد دانشجو بایستی ۱۸۰CHF (فرانک سوئیس) را پرداخت کند. هزینه هر ترم مقطع دکتری در این دانشگاه ۸۰CHF (فرانک سوئیس) است که در ترم اول دانشجو بایستی مبلغ اضافی ۲۰۰CHF (فرانک سوئیس) پرداخت کند.

توجه داشته باشید که هر سال مهلت ثبت نام و درخواست ویزای تحصیلی در سایت دانشگاه که متفاوت است. در سایت دانشگاه ها قرار می گیرد و ثبت نام و پذیرش فقط در بازه زمانی تعیین شده انجام می گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص تحصیل در سایر کشورها مقاله تحصیل در اسپانیا را مطالعه بفرمائید. در مورد مهاجرت به این کشور و روش های مختلف آن می توانید از مشاورین و وکیلان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید. جهت تماس با موسسه می توانید هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری اقدام نمایید.

دانشگاه لوزان سوئیس

رضایت مندی اکثریت دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های سوئیس حاکی از اعتبار بالای آموزش و استانداردهای زندگی در این کشور می باشد. مقاله ذیل با همت دوستان ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به تحریر درآمده است تا شما را با شرایط و هزینه های تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس بیشتر آشنا نمایند، این دانشگاه تاکید بر یک رویکرد میان رشته ای و تضمین همکاری بین کارکنان و دانشجویان دارد.

درباره دانشگاه لوزان سوئیس

دانشگاه لوزان یک موسسه آموزش عالی دولتی در سواحل دریاچه ژنو است که حدود ۱۴۳۰۰ دانشجو و ۳۰۰۰ پژوهشگر دارد. ریشه این دانشگاه به آکادمی الهیات پروتستان فرانسوی زبان که در سال ۱۵۳۷ تاسیس شده است، بر می گردد. تعداد دانشکده های این دانشگاه طی چندین سال افزایش یافته است که در سال ۱۸۹۰، این موسسه به یک دانشگاه تبدیل شد. در سال ۱۹۷۰، این دانشگاه از شهر قدیمی لوزان به مکان فعلی خود در دورینی انتقال یافته است.

این دانشگاه از طریق حمل و نقل عمومی به لوزان متصل است. دانشگاه لوزان دارای هفت دانشکده است و دانشکده زیست شناسی و پزشکی و دانشکده علوم زمین و محیط زیست در سال ۲۰۰۳ به آن اضافه شد. حدود یک پنجم دانشجویان و یک سوم کارکنان آن، از خارج از کشور هستند. کتابخانه کانتونی و دانشگاه لوزان (BCUL) دارای بیش از دو میلیون اسناد و مدارک است که در ساختمان های مشرف بر دریاچه ژنو محافظت می شوند.

این دانشگاه تاکید بر یک رویکرد میان رشته ای و تضمین همکاری بین کارکنان و دانشجویان دارد. این مرکز دارای پیشرفته ترین آزمایشگاه ها برای محققان و سالن های کنفرانس مجهز برای کارکنان و دانشجویان است. همچنین این موسسه طیف وسیعی از دوره های تحصیلی و دوره های بین رشته ای را ارائه می دهد. فعالیت های ورزشی و فرهنگی متعددی از جمله غواصی زیر آب در مرکز ورزشی و تئاتر در دانشگاه وجود دارد.

از نظر پژوهش و تدریس، دانشگاه لوزان دارای بیش از ۱۴۰ واحد کار در زمینه های مختلف از جمله زیبایی شناسی سینما، ژنومیک و قانون محیط زیست می باشد. در اواخر قرن بیستم، این دانشگاه بخشی از پروژه ای با هدف افزایش همکاری بین دانشگاه های فرانسوی زبان سوئیس از جمله لوزان، ژنو، نوشاتل و دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان بود.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه لوزان سوئیس

جهت تحصیل در سوئیس دانشگاه لوزان این کشور یک موسسه تحقیقاتی است که از هفت دانشکده تشکیل شده است. ۱۳،۰۰۰ دانش آموز و ۲۴۰۰ محقق کار و تحصیل می کنند. UNIL بر روی پزشکی، علوم زیستی، علوم زمین، محیط زیست، تجارت، علوم انسانی و علوم اجتماعی تمرکز دارد. UNIL نیز به خاطر دستاوردهای آن در تحقیقات و به دلیل نوآوری تدریجی و حمایت قوی آن برای محققان جوان مشهور است.

متقاضیان واجد شرایط ممکن است منجر به شکست برای درخواست برای آموزش بین المللی شوند. خطا در ثبت نام ممکن است به چنین خطراتی مانند فرم درخواست اشتباه تکمیل شده و یا یک نامه (مرجع)ارجاع داده شود. کیفیت تضمین شده در صورت درخواست دانشگاه های برتر در خارج از کشور،شما با دانش آموزان با استعداد کشورهای مختلف رقابت می کنید. براساس داده های آماری، کم تر از ۱۰ % از متقاضیان انتخاب می شوند که به چالش های بسیار بالا راهیابی پیدا کنند.

این دانشگاه پول شما را نجات می دهد. زیرا قادر به ارائه بهترین آموزش عالی حتی در بودجه محدود است. استراتژی ثبت نام و آموزش را برای شما توسعه خواهند داد که به کاهش چشمگیر هزینه تحصیل کمک می کند. در لوزان، شما بیش ترین احتمال به دست آوردن منابع مالی اضافی را دارید. نامه درخواست، همراه با یک CV باید تا ۳۱ ژانویه به پذیرش اعضای هیات علمی ارسال شود.

درخواست کامل برای پذیرش تحصیل در سال بعد باید تا تاریخ ۳۰ آوریل به اداره پذیرش UNIL ارسال شود، جلسه آزمون ورودی در تابستان برگزار خواهد شد (در ماه ژوئن، در اصل). زبان آموزش برای اکثر دوره ها فرانسوی است، بنابراین شما نیاز به اثبات مهارت خود را با یک نتیجه تست زبان فرانسه دارید.مهلت درخواست برای پذیرش در ترم زمستانی ۳۰ آوریل و ۳۰ نوامبر برای پذیرش در ترم بهاره است. برای درخواست، شما باید دیپلم دبیرستان را که نشان دهنده یک برنامه درسی گسترده است، ارائه دهید.

رتبه و رنکینگ دانشگاه لوزان سوئیس

رنکینگ و رتبه جهانی دانشگاه لوزان از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ طبق سایت ” تحصیلات عالی تایمز” :

ارزیابی در پنج دسته کلی دانشگاه لوزان :

رتبه سال ۲۰۱۹ دانشکده های دانشگاه لوزان و ارزیابی پنج دسته کلی هر دانشکده، هنر و علوم انسانی : ۱۵۱ _ ۱۷:

بالینی ، پیش از بالینی و بهداشت : ۱۷۶_ ۲۰۰

علوم زیستی : ۹۳

علوم فیزیک : ۲۰۱_ ۲۵۰

بیزنس و اقتصاد : ۱۰۰

حقوق : ۱۰۱ _ ۱۲۵ 

روانشناسی : ۲۰۱_ ۲۵۰ 

علوم اجتماعی : ۱۵۱ _ ۱۷۵ 

آمار کلیدی سال ۲۰۱۹، ۱۱۹۵۷ دانشجوی FTE در دانشگاه لوزان وجود دارد و ۲۳ درصد از دانشجویان این دانشگاه ، دانشجویان بین المللی می باشند.

رشته های دانشگاه لوزان سوئیس

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس

سوئیس کشوری بسیار مناسب برای ادامه تحصیل است.  این کشور بین آلمان ، ایتالیا و فرانسه واقع شده است. دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند، باید بدانند که بودجه بسیاری از  موسسات و دانشگاه ها توسط دولت تامین می شود ؛ در نتیجه شهریه تحصیل در برخی از دانشگاه های سوئیس برای دانشجویان خارجی مانند دانشجویان بومی حساب می شود و یا تفاوت اندکی دارد و همین این امر موجب جذب دانشجویان خارجی بیشتری شده است.

در سوئیس ، دانشگاه های بسیار معروف و در سطح جهانی وجود دارد و یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های این کشور ، دانشگاه لوزان است. دانشگاه لوزان در سال ۱۵۳۷ تاسیس شده و دارای ۷ دانشکده است. هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه لوزان در سال تحصیلی ۲۰۱۹ _ ۲۰۲۰ :

علاوه بر هزینه و شهریه تحصیل، دانشجویان باید بودجه ای برای تامین هزینه زندگی در سوئیس نیز در نظر بگیرند. به طور معمول هزینه زندگی هر دانشجو در هر ماه ۱۹۳۰ دلار است که از این قرار است :

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر جهت تحصیل و اعزام دانشجو به سوئیس با دفاتر موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در تهران، شیراز و اصفهان تماس حاصل نمایید.

چگونگی اپلای دانشگاه های کانادا

راهنمای جامع تحصیل دندانپزشکی در کانادا

راهنمای کامل ددلاین دانشگاه های کانادا

لیست جامع دانشگاه های کانادا

دانشگاه لوزان سوئیس