اریا توسلی


اریا توسلی

آریا توسلی یکی از بازیگران جدید در فصل سوم سریال« روزگار جوانی» است که در نقش روزبه ایفای نقش می کند.


آریا توسلی بازیگر نقش روزبه در سریال روزگار جوانی

به گزارش هنرنوشت، آریا توسلی یکی از بازیگران فصل جدید سریال «روزگار جوانی» است که نقش روزبه را در این مجموعه بازی می کند.

آریا توسلی درباره حضورش در فصل سوم سریال «روزگار جوانی» با انتشار عکس زیر در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: 

«می‌خندیم ولی با دلهره!

می‌خوایم در اتاق قدیمی‌ای رو باز کنیم که بیست و دو ساله دست نخورده. همه چیز هنوز سر جای قبلیشه. آدم‌ها، صداها، خاطره‌ها، اشیاء. دلهره‌مون از اشتیاقه…

ما زنده می‌مونیم و باد ما را خواهد برد!»

آریا توسلی فرزند اصغر توسلی کارگردان سریال «روزگار جوانی» است و درباره انتخابش برای این سریال گفته است: من به دلیل آن که کارگردان پدرم است برای این سریال انتخاب نشدم، بلکه من هم مثل دیگران تست دادم و بعد انتخاب شدم.

زندگینامه آریا توسلی:

آریا توسلی متولد دهه ۶۰ و فرزند اصغر توسلی کارگردان سینما و تلویزیون است که بازیگری را با تئاتر آغاز کرده است و در چندین نمایش از جمله «بیگانه»، «هیچ چیز جدی نیست» به کارگردانی مسعود دلخواه، نمایش «یک دقیقه سکوت» به کارگردانی آیدا کیخایی و  نمایش مودی ها به کارگردانی محمد روشنی روی صحنه رفته است.

وی همچنین در چند فیلم کوتاه و بلند نقش آفرینی کرده است که فیلم «کاشی هفت رنگ» به کارگردانی مینا سلیمی، فیلم نیمه بلند «کمیکال» به کارگردانی آیدا تبیانیان، فیلم سینمایی «سکوت سیاه» و فیلم کوتاه «آرسنیک ماهی» به کارگردانی سارا شکری از آن جمله است.

این بازیگر همچنین در سریال «دختران» و «این یک دادگاه نیست» هم بازی کرده بود.

آریا توسلی در قسمت اول سریال «روزگار جوانی» نقش کوتاهی داشت و نقش پسربچه همسایه را بازی می کرد.

این بازیگر مدتی را در خارج از ایران مشغول تحصیل در رشته فیلمسازی بود و بعد از بازگشت به ایران همچنان فعالیت های تئاتری خود را ادامه داده و اکنون نیز به تازگی در سریال «روزگار جوانی» جلوی دوربین رفته است.

سریال روزگار جوانی ۳ :

فصل جدید سریال «روزگار جوانی» به کارگردانی اصغر توسلی و تهیه کنندگی سپهر محمدی در حال تصویربرداری است و تاکنون ۳۰ درصد از تصویربرداری آن انجام شده است.

در فصل دوم سریال «روزگار جوانی» بازیگران جدیدی حضور دارند که نقش دانشجویان را بازی می کنند.

این سریال در ۳۰ قسمت در حال تولید است و قرار است تابستان سال ۱۴۰۰ از شبکه پنج سیما روی آنتن برود.

 بازیگرانی که در سریال روزگار جوانی ۲  ایفای نقش می کنند عبارتند از:  بیوک میرزایی، رسول نجفیان، آریا توسلی، سعید زارعی، سینا کرمی، امیرمسعود واعظ، عیسی حسینی، زهرا داودنژاد، لاله صبوری و سیاوش چراغی‌پور.

در فصل دوم این سریال، سینا کرمی نقش حامد، آریا توسلی نقش روزبه، سعید زارعی نقش مسعود، امیرمسعود واعظ تهرانی نقش آرمان و عیسی حسینی نقش مرتضی را بازی می کنند.

این مجموعه همچون فصل اول روزگار جوانی شکل اپیزودیک دارد و پنج دانشجوی جوان آن شخصیت های اصلی داستان هستند که ماجرای هر اپیزود حول محور این پنج دانشجو اتفاق می افتد و در هر قسمت بازیگران جدیدی نیز به داستان اضافه می شوند. 

تصویربرداری این سریال احتمالا تا پایان تیرماه ادامه خواهد داشت و همزمان مراحل فنی آن نیز انجام می شود تا این مجموعه برای پخش در مردادماه ۱۴۰۰ از شبکه پنج آماده شود.    این مجموعه تلویزیونی به داستان زندگی جوانان متولد دهه ۱۳۷۰ و ۱۳۸۰ می‌پردازد و در خلاصه داستان آن چنین آمده است: پس از گذشت سال‌ها، عباس‌آقا (بیوک میرزایی) تصمیم می‌گیرد که بخشی از خانه مسکونی‌اش را به تعدادی جوان دانشجو اجاره دهد. دانشجویان جدید همسایه عباس‌آقا می‌شوند، بی‌خبر از اینکه …  

فصل اول مجموعه «روزگار جوانی» را که سال ۱۳۷۷ به ‌تهیه‌کنندگی اصغر توسلی و با کارگردانی شاپور قریب و اصغر توسلی از شبکه پنج سیما پخش شد، اصغر فرهادی نوشته بود و فصل دوم آن نیز  که نوشته علی اکبر محلوجیان و فرهاد نقدعلی بود، سال ۱۳۷۸ با ‌تهیه‌کنندگی و کارگردانی اصغر توسلی تولید شد.

در ادامه تعدادی از عکس ها و تصاویر آریا توسلی بازیگر سریال «روزگار جوانی» را مشاهده می کنید.

انتهای پیام

چرا فصل دوم «روزگار جوانی» پرمخاطب نشد؟ حرف های آریا توسلی

آریا توسلی بازیگر سریال «روزگار جوانی» درباره بازی در سریالی که پدرش کارگردان آن است، توضیحاتی ارائه کرد.

آریا توسلی، بازیگر فصل دوم سریال «روزگار جوانی» که پخشِ آن به‌تازگی از شبکه پنج به پایان رسید، یکی از مهمانان برنامه «سریالیست» بود که دیشب (پنجشنبه ۴ آذر) روی آنتن شبکه یک رفت.

این بازیگر که پدرش (اصغر توسلی)، کارگردانی فصل قدیمی و تازه «روزگار جوانی» را برعهده داشته است، ابتدا گفت: «آن سریال که من در کودکی ام در آن بازی کرده بودم هنجارشکن بود. برای اولین بار ۵ جوان دانشجو کنار هم بودند و چنین فضای جوانانه ای را در سریالهای دیگر نداشتیم. آن دوران شبکه ۵ ریسک پذیرتر بود. اما در مجموع «روزگار جوانی» فعلی را خودم بیشتر دوست دارم چون برخی المان ها در آن پررنگ تر است.»

وی افزود: «یک تجربه ۲۰ ساله به پدرم برای ساخت این مجموعه جدید اضافه شده است. بازیگران هم از بین ۱۳۰، ۱۴۰ نفر انتخاب شدند، در حالی که برای آن سریال قدیمی از ۲۰ نفر تست گرفتند. در کار جدید بازیگران تئاتری حضور دارند و من کیف می کنم در یک سریال به جای اینکه دنبال بازیگران چهره بگردند یا از بازیگران درجه پایین تر بهره ببرند، از تئاتری ها استفاده کنند و چهره های جوان معرفی شوند.»

این بازیگر درباره این‌که آیا به واسطه پدرش بازیگر شده است، درباره پیوستن به این سریال توضیح داد: «من مثل بقیه تست دادم. من قبل از «روزگار جوانی» یک کار سینمایی داشتم و بعد جزو داوطلبانی شدم که از آن‌ها برای بازی در سریال تست گرفته شد. اگر داستان همان ۵ نفر را می‌گفتیم، دیگر اسم سریال «روزگار جوانی» نمی‌شد.»

توسلی با بیان این‌که خیلی‌ها به هوای اینکه همان مجموعه قدیمی «روزگار جوانی» ادامه پیدا کند، تماشای کار را شروع کرده و سپس ادامه نداده‌اند، یادآور شد: «من خودم اعتقادی نداشتم که حتما باید همان ۵ نفر در سریال بازی می‌کردند چون دیگر نمی‌شد اسمش را «روزگار جوانی» گذاشت.»

وی در واکنش به نقد شاهین شجری کهن، منتقد برنامه «سریالیست» نیز گفت: «ایشان نقدشان را به مقایسه سریال با «روزگار جوانی» که دو دهه پیش پخش می شد اختصاص دادند. اگر من هم مقایسه کنم باید بگویم بله ما مثل آن سریال پرمخاطب نبودیم ولی آن سریال چه زمانی پخش شد؟ سال ۱۳۷۷ که دومین سال افتتاح شبکه پنج بود و بهترین های شبکه های مختلف از بیژن بیرنگ و زنده یاد رسام و مرضیه برومند گرفته تا سیروس مقدم و اصغر فرهادی و پریسا بخت آور به شبکه پنج آمده بودند.  آن زمان شبکه پنج سه سال پرمخاطب ترین بود اما حالا که نگاه می کنیم این شبکه جزو ۱۱ شبکه پرمخاطب اول هم نیست. این همه پلتفرم و شبکه نمایش خانگی فعالیت نمی کرد و اینترنتی به این صورت وجود نداشت. آن زمان شبکه پنج به عنوان شبکه ای ساختارشکن شناخته می شد اما حالا خط قرمزها افزایش پیدا کرده است.»

توسلی در پایان گفت: «ای کاش بشود با جسارت بیشتر کار کرد، ما در اعتقادات دینی مان نهی از منکر را داریم، بنابراین ما باید منکر را نشان بدهیم تا آن را نهی کنیم، مثلا نشان بدهیم یکی از این بچه‌ها سیگاری است و… ای کاش دوباره اجازه بدهند هنجارشکنانه‌تر جلو برویم.»

«سریالیست» به تهیه‌کنندگی محمد باریکانی و مجتبی فرجی و با اجرای پدرام کریمی، کاری است از گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک که پنجشنبه‌ها ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه یک پخش می‌شود.

اریا توسلی