چاوشی بر مشامم میرسد هر لحظه بوی کربلا


چاوشی بر مشامم میرسد هر لحظه بوی کربلا

«بخشو» این چاوشی را در اواخر دهه ی ۱۳۴۰ هجری شمسی در یکی از روزهای ماه محرم در مسجدی در محله ی دهدشتی شهر بوشهر در میان نوحه ی واحد خوانده است. خواننده: جهانبخش کردی زاده(بخشو) این قطعه در چهارگاه خوانده شده است.


پخش آنلاین آهنگ

برمشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا | چاووشی خوانی

پادکستی با صدای بی نظیر بخشو

امروز اول ماه محرم است. چاووشی خوانی نوعی از سرودهای مذهبی است که در این ایام نیز خوانده می شود.پادکست نادری از یک چاووشی حسینی را از خطه جنوب کشور بشنوید

ماه سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین ابن علی و یاران وفادارشان در بزرگترین قیام حماسی اسلامی.فرهنگ و هنر ایران زمین پیوندی ناگسستنی با عاشورای حسینی دارد. از اشعار قدمایی همچون مولوی و حافظ گرفته تا بزرگانی همچون عمان سامانی و محتشم کاشانی. اما بسیار ابیات و اشعاری هستند که هیچ گاه نام و نشانی از شاعران و سرایندگان آن در ادبیات ثبت نشده اما شعر و سرودشان در طی قرون متمادی زبانزد مردمان این سرزمین بوده است. 

یکی از این اشعار ، شعر مشهور «برمشامم می رسد هر لحظه بوی کربلاست». 

عمده ی شهرت این شعر به دلیل آن است که آن را در مراسم چاووشی خوانی و گاهی نیز در سوگواری حضرت سید الشهدا(ع) خوانده می شود.در این پادکست چاووشی خوانی بی نظیر و ماندگاری را خواهید شنید از شهرستان بوشهر که بی شک یکی از جاودانه های هنر مداحی کشور است.

خواننده ی این چاوشی مرحوم جهانبخش کردی زاده نام دارد که در منطقه ی جنوب کشور به نام بخشو نامیده می شود.

«بخشو» این چاوشی را در اواخر دهه ی ۱۳۴۰ هجری شمسی در یکی از روزهای ماه محرم در مسجدی در محله ی دهدشتی شهر بوشهر در میان نوحه ی واحد خوانده است.

سلیم موذن زاده| مداح آذری زبان بی همتا با صدای گیرا

ساقی حق |مرثیه عاشورایی در مدح بوفضائل اثر علی موسوی…

تسلط مثال زدنی آن مرحوم به دستگاههای مختلف آواز ایرانی و داشتن صدایی ششدانگ از او خواننده ای تمام عیار ساخته بود که با عشقی که به اهل بیت (ع) داشت همه ی آن را وقف سوگواری خامس آل عبا کرده بود.

«سرزمین هنر» این پادکست را تقدیم می کند به تمامی هنرمندانی که خالصانه و بی ریا در طول تاریخ هنر خویش را به شهدای کربلا تقدیم کرده اند.

دانلود نوحه بر مشامم میرسد هر لحظه بوی کربلا

دانلود نوحه بر مشامم میرسد هر لحظه بوی کربلا

هم اکنون رسانه آپ موزیک ♬ مداحی بر مشامم میرسد هر لحظه بوی کربلا از مجید بنی فاطمه

Dow load New Nohe By : Majid Ba i Fa emeh – Ba Mashamam Mi esad Wi h Di ec Li ks I UpMusic

───┤ ♩♬♫♪♭ ├───

بر مشامم میرسد  هر لحظه بوی کربلا  ♬♫بر دلم ترسم بماند  آرزوی کربلا  ♬♫تشنه ی آب فراتم  ای اجل مهلت بده ♬♫تا بگیرم در بغل  قبر شهید کربلا  ♬♫یا حسین یا حسین بر مشامم میرسد  ♬♫

هر لحظه بوی کربلا  بر دلم ترسم بماند  ♬♫آرزوی کربلا  تشنه ی آب فراتم  ♬♫ای اجل مهلت بده تا بگیرم در بغل ♬♫قبر شهید کربلا یا حسین یا حسین ♬♫

───┤ ♩♬♫♪♭ ├───

نوحه بر مشامم میرسد هر لحظه بوی کربلا

به این آهنگ امتیاز دهید

امتیاز کلی: ۴٫۲ از ۵ ≡ تعداد رای: ۶۴۳

موزیک با کاور اصلی و با ترافیک و حجم نیم بها می‌باشد

چاوشی بر مشامم میرسد هر لحظه بوی کربلا