لگیمات با شیر


لگیمات با شیر

طرز تهیه شیرینی لگیمات خوشمزه ماه رمضان با آرد گندم لگیمات یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و سنتی ایرانی است که شباهت های زیای به شیرینی


طرز تهیه شیرینی لگیمات خوشمزه و مخصوص به روش بوشهری

طرز تهیه وافل خانگی خوشمزه و مخصوص بدون وافل ساز

طرز تهیه وافل وافل نوعی شیرینی خوشمزه بین المللی است که در کشورهای مختلف با دستورهای متنوعی تهیه می شود. این شیرینی خوشمزه معمولا به عنوان میان وعده و صبحانه تهیه می …

طرز تهیه شیرینی خرمایی خوشمزه و مخصوص به صورت رژیمی

طرز تهیه شیرینی خرمایی رژیمی شیرینی خرمایی یکی از شیرینی های خوشمزه ای است که به علت وجود خرما در آن، خوشمزه و پر خاصیت است. در شیرینی خرمای رژیمی از جو …

طرز تهیه کاپ کیک هویج و گردو خوشمزه به روش قنادی

طرز تهیه کاپ کیک هویج و گردو کیک هویج و گردو یک کیک بسیار خوشمزه و مقوی است که به راحتی در فر تهیه می شود. این کیک را در قالب های …

طرز تهیه شیرینی لگیمات

لگیمات یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و سنتی ایرانی است که شباهت های زیای به شیرینی بامیه دارد، اصالت این شیرینی خوشمزه متعلق به استان بوشهر می باشد. برای مشاهده آموز شکامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی لگیمات در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

طرز تهیه شیرینی بامیه عربی بزرگ و دراز مرحله به مرحله

دستور پخت شیرینی لگیمات

مرحله اول

ابتدا آرد سفید را داخل کاسه ای بزرگ الک می کنیم و خمیر مایه را به آن اضافه می کنیم و آب گرم را کم کم به مواد می افزاییم و با قاشق مواد را مخلوط می کنیم تا خمیر آماده شود و بعد روی کاسه محتوی خمیر را با سلفون می پوشانیم.

مرحله دوم

سپس روی آن یک دستمال نیز قرار می دهیم و در کنار بخاری و یا هر جای گرم دیگری خمیر را قرار می دهیم تا به مدت ۲ ساعت استراحت کند و ور بیاید. بعد تخم مرغ را در پیاله ای می شکنیم و و نشاسته را به آن می افزاییم و خوب با هم مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

زمانیکه خمیر مایه آماده شد و ور آمده بود به آن اضافه می کنیم و خوب خمیر را مخلوط می کنیم تا خمیر نرمی داشته باشیم. سپس در قابلمه ای کوچک و ترجیحا با عمق زیاد روغن به صورت شناور می ریزیم و روی حرارت کم قرار می دهیم تا به مرور زمان روغن کاملا داغ شود.

طرز تهیه شیرینی گوش فیل نازک و خوشمزه مرحله به مرحله

مرحله چهارم

خمیر را داخل قیف می ریزیم و زمانیکه روغن داغ شد قیف را فشارمی دهیم تا به اندازه دلخواهمان از مایه خمیر بیرون بیاید و با قیچی آن را می بریم تا خمیر داخل روغن بیافتد و سرخ شود.به اندازه ای که ظرفمان جا داشته باشد می توانیم از خمیر داخل روغن بریزیم.

مرحله پنجم

سپس لگیمات های را در روغن زیر و رو می کنیم تا همه نقاط آن ها سرخ شود.شیره خرما را در شیر جوش می ریزیم و روی حرارت کم قرار می دهیم و هنگامیکه لگیمات ها سرخ شدند با کفگیر آن ها را از داخل روغن بیرون می آوریم و و داخل شیره خرما می ریزیم.

مرحله ششم

می توانید بعد از بیرون آوردن لگیمات ها از روغن آن ها را در صافی قرار دهید تا روغن اضافه آن ها خارج شود ( یا با دستمال حوله ای ) و اگر از طعم شیره خرما خوشتان نمی آید بعد در شربت قوام یافته و سرد شده زعفران قرار دهید.

طرز تهیه شیرینی زولبیا و بامیه خانگی آسان و خوشمزه

مرحله هفتم

اجازه دهید شیرینی ها به مدت ۳ دقیقه درون شربت قرار بگیرند سپس آن ها را خارج می کنیم و در صافی قرار می دهیم تا اضافه شیره خرما از آن ها خارج شود و در ظرف مورد نظرمان لگیمات ها را می گذاریم و با پودر نارگیل آن ها را تزئین می کنیم.نوش جان.

نکات طرز تهیه لگیمات

طرز تهیه لگیمات با بافت نرم

با دستور بالا لگیمات ما کاملا ترد و شکننده می شود. اگر دوست دارید لگیمات شما بافتی نرم داشته باشد می توانید نصف فنجان ماست چکیده به مایه لگیمات اضافه کنید. اضافه کردن ماست باعث می شود بافت لگیمات نرم و لطیف شود.

طرز تهیه شیرینی لگیمات فوری خوشمزه و ترد بوشهری و عربی

طرز تهیه شیرینی لگیمات

شیرینی لگیمات

شیرینی لگیمات یا لقیمات یکی از شیرینی های سنتی و قدیمی ایرانی است که اصالت آن متعلق به استان های جنوب کشور و مخصوصا استان بوشهر می باشد. این شیرینی خوشمزه از نظر ظاهری شباهت زیادی به شیرینی بامیه دارد و برای ماه مبارک رمضان بسیار مناسب است.  شما برای تهیه این شیرینی خوشمزه مانند بامیه باید ابتدا شهد را تهیه کنید سپس شیرینی ها را داخل شهد یا شیره خرما قرار دهید اگر به تمام نکات گفته شده دقت کنید لگیمات بازاری و خوشمزه را تهیه خواهید کرد. با مقدار موادی که در این دستور شیرینی پزی قرار گرفته است می توانید برای ۸ نفر شیرینی لگیمات تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری لگیمات تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش شیرینی پزی ایرانی لگیمات با پارسی دی همراه باشید.

طرز تهیه باسلوق بازاری و خانگی

مواد لازم برای ۸ نفر

مواد لازم شیرینی لگیمات عربی

دستور پخت

طرز تهیه شیرینی لگیمات

مرحله اول: عمل آوری خمیر

برای تهیه لگیمات عربی ابتدا آرد سفید را در کاسه ای می ریزیم و خمیر مایه را به آن می افزاییم و کم کم آب را اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا خمیر شکل بگیرد و بعد روی خمیر بدست آمده دستمال یا پلاستیک می کشیم و به مدت ۳ ساعت در جایی گرم (کنار بخاری) قرار می دهیم تا ور بیاد و پف کند.

مرحله دوم: افزودن تخم مرغ

سپس تخم مرغ را در کاسه ای می شکنیم و نشاسته را به آن می افزاییم و با هم مخلوط می کنیم و به مایه خمیر ور آمده اضافه می کنیم و خوب ورز می دهیم تا خمیر نرم و لطیفی حاصل شود.

طرز تهیه نان برنجی گیلان و یزدی

مرحله سوم: سرخ کردن لقیمات

در قابلمه کوچک یا ظرف گودی روغن به اندازه ای می ریزیم که شیرینی ها در آن شناور باشند و روی حرارت کم می گذاریم تا به مرور زمان روغن داغ شود. سپس خمیر را در قیف می ریزیم و به شکل یک دایره از خمیر را در روغن داغ می اندازیم تا کاملا مغز پخت و طلایی شود و شیره خرما را در ظرفی می ریزیم و روی حرارت کم قرار می دهیم و زمانی که لگیمات های سرخ شده را از روغن بیرون می آوردیم.

مرحله چهارم: افزودن به شیره خرما

سپس بلافاصله در شیره خرما فرو می کنیم تا شیره خرما جذب شیرینی ها بشود و بعد بیرون می آوریم و در توری قرار می دهیم تا شیره اضافه آن ها خارج شود.همگی شیرینی ها را به همین صورت آماده  می کنیم.در ظرف مورد نظر می چینیم.برای تزئین لگیمات ها می توانید بعد از چیدن در ظرف روی آن ها پودر نارگیل بریزید تا زیباتر شوند.نوش جان

لگیمات با شیر