قیمت کشتی تفریحی


قیمت کشتی تفریحی

معرفی قایق های تفریحی لوکس


۱۰ قایق تفریحی با قیمت زیر ۱ میلیون دلار

شاید نتوان نمادی بزرگتر از داشتن یك قایق تفریحی خصوصی بزرگ، مجلل و مجهز برای رفاه و ثروتمندی یك شخص در نظر گرفت. هنگامی كه صحبت از سرگرمی و استراحت می‌شود قایق‌های تفریحی آخرین اسباب‌بازی هستند كه نوبت به آن ها می‌رسد. در طول دهه‌های اخیر پولدارترین افراد در جهان بر سر داشتن گران‌قیمت‌ترین، و سریعترین قایق‌های تفریحی به رقابت با یك‌دیگر پرداخته‌اند. با این‌حال قیمت‌هایی كه باید بابت این قایق‌ها بپردازیم نیز حیران‌كننده‌اند. به‌علاوه در كنار قیمت سرسام آور خرید، هزینه‌های كمرشكن نگهداری را نیز باید در نظر داشت.

به عنوان مثال یك قایق‌تفریحی با قیمت ۱۰ میلیون دلار هر سال قریب به یك میلیون دلار هزینه‌ی نگهداری دارد. هرچقدر قایق شما بزرگتر باشد نگهداری آن پرهزینه‌تر است.

چیزهای بسیاری هست كه شما می توانید با یك میلیون دلار آن‌ها را بخرید. یكی از این چیزها هم یك قایق تفریحی است. در طول سالیان گذشته صاحبان این قایق‌ها هنگام فروش آن‌ها دست به كاهش قیمت چشمگیری زده و آن‌ها را با قیمت‌هایی زیر یك میلیون دلار به‌فروش رسانده‌اند.

چه چیزی از این بهتر كه تعطیلات خود را در یك مهمانی یا جشن عروسی بر روی عرشه‌ی باشكوه یك قایق‌تفریحی سپری كنی؟ البته لازم هم نیست چند میلیون دلار برای این موضوع خرج كنی. انتظار نداشته باش كه یك قایق تفریحی آخرین مدل عظیم‌الجثه مانند آنچه میلیاردرها دارند داشته باشی. می‌توانی با هزینه‌ای كمتر قایقی جمع‌وجورتر را انتخاب كنی كه همان میزان آسایش و شكوه را داراست و به همان خوبی كه آن‌ها قلب دریا را می شكافند و پیش می‌روند كار می كند. به فهرست زیر كه مشخصات قایق‌های تفریحی لوكس با قیمت مناسب هستند ولی چیزی از لحاظ جذابیت و آسایش از برادران بزرگتر خود كه متعلق به میلیاردرها هستند كم ندارند. در واقع این قایق‌ها با سال‌ها تجربه در شكافتن آب‌های اقیانوس‌های جهان شخصیتی برای خود دست و پا كرده‌اند. 

۱۰٫ كریسانته اس: ۱ میلیون دلار

همین الان كه در حال خواندن این سطرها هستید قیمت قایق‌های تفریحی در حال كاهش است. قایق كریستیانته (Ch ysa he) نیز از این امر مستثنی نیست. قیمت آن از ۱ میلیون و۲۲۰ هزار دلار به یك میلیون كاهش یافته و ممكن است بازهم افزایش یابد. این قایق در سال ۲۰۰۶ توسط سرملوان كریستیانته اس ساخته شد و در سال ۲۰۰۹ مورد بازسازی كامل قرار گرفت. این قایق سه كابین و ظرفیت هفت میهمان را دارد. یك كابین اصلی وی آی پی وجود دارد كه با یك تخت سایز بزرگ مجهز شده است. دو كابین دیگر دوقلو هستند. آخرین فناوری‌ها،‌كاركرد عالی،‌ و آسایش بهترین كلماتی هستند كه برای وصف كریستیانته اس می‌توان به كار برد. این قایق تنها ۲۳ متر طول دارد ولی باز هم این قایق را با اطمینان می‌توان قایق مجللی دانست كه هركسی آرزوی سوار شدن بر آن را دارد.

۹٫ سفر احساساتی: ۹۷۵ هزار دلار

قایق سفر احساساتی (Se ime al Jou ey) كه در سال ۱۹۸۳ توسط شركت سرمایه‌گذاری دریایی لوید (Lloyds) از جنس آلومینیوم ساخته شده قایقی است موتور دار كه ۳۷ متر طول دارد. تزئینات با سلیقه‌ی داخلی كار شركت تزئینات داخلی همپتون بوده و به نحوی طراحی شده كه هم زیبا و هم با آسایش باشد. این قایق ظرفیت ۱۲ میهمان و ۶ خدمه را دارد. این قایق كه به دو موتور گاردنر مجهز شده كه هریك ۲۵۰ اسب بخار توان تولید می‌كند. این قایق با سرعت ۹ گره دریایی حركت كرده و می‌تواند به حداكثر سرعت ۱۰ گره دریایی برسد كه باعث شده این قایق وسیله‌ی مناسبی برای سفرهای راحت و طولانی باشد. سفر احساساتی در سال ۲۰۰۹ توسط شركت دریایی دلتا تحت تغییرات و به روزرسانی‌های عمده قرار گرفت.

۸٫ كلاریسا: ۸۸۴ هزار دلار

قایق تفریحی كلاریسا (Cla issa) كه ۳۲ متر طول داشته دارای موتور بوده و بدنه‌ای آلومینیومی دارد در سال ۱۹۷۷ توسط شركت پول شاف ساخته شد و پس از این كه شركت آمریكایی “همه‌‌ی دریانوردان” آن را در سال ۱۹۹۹ خرید حدود ۵ متر به طول سازه‌ی اصلی افزود.و آن را بازسازی و دوباره رنگ آمیزی كردند. این قایق در طول عمر خود خدمه‌ی تمام وقت داشته و به‌طور منظم مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفته و این باعث می‌شود كه بابت سفرهای دوردست اطمینان خاطر داشته باشید. در سال ۲۰۰۸ این قایق به طور امن عرض اقیانوس اطلس را پیمود و از آمریكا به یونان سفر كرد. كلاریسا در كنار سایر خصوصیات ویژه‌ای كه دارد، دارای عرشه‌ی اصلی زیبا و دو عرشه‌ی عقبی كوچكتر یكی باز و دیگری شیشه‌ای و بالخره یك پل پرواز عظیم است كه باعث شده این قایق وسیله‌ی بی‌نقصی برای سرگرم كردن مهمانان شما باشد. چیز بهتر دیگر این است كه با قیمت ۸۸۴ هزار دلار خرید آن صرفه‌ی اقتصادی داشته و در هر ساعت فقط ۱۰۰ لیتر گازوئیل در موتور دوقلوی دیترویت دیزل (De oi Diesel) خود می‌سوزاند كه ۶۵۰ اسب بخار توان دارد. 

۷٫ آقای اِد: ۸۷۵ هزار دلار

قایق تفریحی آقای اِد (M . Ed) كه توسط یك شركت قایق‌سازی ایتالیایی با نام مایورا (Maio a) در سال ۱۹۹۱ ساخته شد در سال ۲۰۰۹ مورد بازسازی كامل قرار گرفت و این به آن معناست كه اكنون آمادگی دارد كه همچون روز اول كه از كارخانه بیرون آمد و به آب انداخته شد، سینه‌ی دریا را بشكافد. این قایق كه دارای یك موتور دیزلی دیترویت از مدل ۱۶وی۹۲‌تی‌آ است كه می‌تواند با حداكثر سرعت ۲۲ گره‌ی دریایی حركت كند. آقای اِد ظرفیت ۸ مهمان و ۳ خدمه را دارد. اتاق خواب اصلی آن دارای یك تخت دو نفره، حمام اختصاصی، و یك جكوزی است و با یك راه‌پله‌ی اختصاصی مستقیما به سالن اصلی قایق وصل می‌شود. در آن یك اتاق وی آی پی با تخت سایز بزرگ و حمام داخلی قرار دارد و همچنین دو اتاق خواب مجلل دوقلوی دیگر نیز در آن تعبیه شده است.

۶٫ گرند كرو: ۸۷۰ هزار دلار

قایق تفریحی گرند كرو (G a d C u) كه در سال ۱۹۸۴ ساخته شده حدود ۳۵ متر طول دارد. موتور آلومینیومی آن كه به یك اتاق دیده‌بانی كلاسیك متصل است نمای زیبایی به آن داده كه باعث شده در برابر قیمت ۸۷۰ هزار دلار به نظر خیلی جذاب بیاید. این قایق چندین بار و در سال‌های ۱۹۹۵، ۱۹۹۸، ۲۰۰۰ و ۲۰۱۰ به‌روز‌رسانی شده تا از كیفیت موتور و مبلمان آن اطمینان حاصل شود. در سال ۲۰۰۵ عرشه‌ها با چوب ساروج بازسازی و در سال ۲۰۱۱ كل قایق رنگ‌آمیزی شد. این قایق ظرفیت ۶ مهمان را در ۳ اتاق خواب مجلل خود داراست. در میان ویژگی‌های متمایز‌كننده‌ی آن می‌توان از یك پل پرواز عظیم و یك اطاقك زیبای ناخدا نام‌برد. 

۵٫ قایق سه گانه: ۸۰۹ هزار دلار

این قایق در سال ۱۹۹۰ توسط شركت دریایی تِمپسِت (Tempes ) ساخته شد و قایقی است موتور دار كه نزدیك به ۳۵ متر طول داشته و قیمت آن بسیار مناسب و در حد ۸۰۹ هزار دلار اعلام شده است كه برای یك قایق جادار و سریع قیمت مناسبی است. در سال ۲۰۰۵ یكبار مورد بازسازس و به‌روز‌رسانی كامل قرار گرفت و رنگ‌آمیزی مجدد شد. در این باسازی و به‌روز‌رسانی لاشه‌ی كشتی بزرگتر شد، سیستم تهویه‌ی جدیدی برای آن تعبیه شد و سیستم‌های الكتریكی و الكترونیكی آن ارتقاء یافت. عرشه‌ی جدیدی نیز از جنس چوب ساروج به آن افزوده شد. در میان جذاب‌ترین ویژگی‌های آن داشتن ثبات‌بخش‌های پری‌شكل است. این قایق كه مجهز به دو موتور كرم ابریشم (كاترپیلار) می‌باشد می‌تواند تا سرعت جالب ۳۲ گره‌ی دریایی شتاب بگیرد. 

۴٫ در جستجوی آفتاب منهتن ۵۲: ۸۰۸ هزار دلار

منهتن ۵۲ (Ma ha a 52) قایقی است كه در سال ۲۰۰۸ ساخته شده و یكی از موفق‌ترین نمونه‌های سری در جستجوی آفتاب است. اگرچه تنها ۱۷ متر طول دارد ولی بی‌شك قایقی باشكوه است. در حقیقت این قایق نمونه‌ی بی‌نقصی از قایق‌های تفریحی سایز كوچك است كه می‌تواند با سرعت بالا دریا را پیموده و سطح نوینی را در عرصه‌ی دریانوردی با قایق‌های تفریحی به نمایش بگذارد. این قایق كه مجهز به دو موتور ولوو ۸۰۰ است با تولید توان ۱۶۰۰ اسب بخار می‌تواند به حداكثر سرعت ۳۲ گره‌ی دریایی دست یابد. این قایق دارای ۳ كابین، دو سر و یك كابین خدمه است.

۳٫ آدمیرال ۱۰۷ فوتی: ۶۱۲ هزار دلار

شركت دریایی ملیتاس (Meli as) تصمیم گرفته كه قایق آدمیرال ۱۰۷ فوتی (Admi al) خود را تنها به قیمت ۶۱۲ هزار دلار به فروش برساند. این قایق از مدل قایق‌های سنتی است كه معنای واقعی استراحت و لذت را برای شما تحقق می‌بخشند. این قایق كه در سال ۱۹۷۴ ساخته شد در سال ۲۰۰۹ مورد بازسازی كلی قرار گرفته و ضمن نوآوری‌های فراوان، به روزرسانی شده و مجددن رنگ آمیزی شده است تا برای سفرهای دراز دریایی آماده باشد. این قایق مجهز به دو موتور ام تی یو است كه ۱۹۶۰ اسب بخار توان داشته و می‌تواند با حداكثر سرعت ۲۰ گره دریایی حركت كند. آدمیرال ۱۰۷ فوتی گنجایش ۱۰ میهمان را در ۵ اتاق مجلل خود داشته و همچنین ظرفیت ۶ نفر خدمه را نیز داراست.

۲٫ بالبوآ: ۵۹۵ هزار دلار

قایق موتور دار بالبوآ (Balboa) با طول ۴۴ متری خود در برابر قیمتی كه بر آن نهاده‌اند (فقط ۵۹۵ هزار دلار) كاملن یك قایق بزرگ محسوب می‌شود. این قایق در سال ۱۹۸۹ توسط شركت كشتی‌سازی ماسكانت (Maaska ) به عنوان قایقی برای مسافرت در دریای شمال ساخته شد. دارندگان فعلی آن كوشیدند با به‌روز رسانی دائمی آن را به یك ابرقایق در كلاس جهانی بدل سازند. ولی اكنون با متوقف كردن این فرایند بروز‌رسانی تصمیم به فروش آن گرفته‌اند. البته بخش اعظم این كار انجام شده و بالبوآ فقط منتظر كسی است كه از راه برسد و این فرآیند را تكمیل كند. این قایق كه یك موتور دوئیتز (Deu z) با قدرت ۲۰۰۰ اسب بخار بر آن نصب شده كه با حداكثر سرعت ۹۲ كیلومتر بر ساعت آن را به قایق جادار و قابل اعتمادی بدل كرده كه برای اردوكشی دریایی بسیار مناسب است.

۱٫ كانادوس: ۵۰۵ هزار دلار

شركت دریایی ملیتاس (Meli as) این قایق چشم‌نواز ۳۳ متری موتوردار را فقط با قیمت اندكی بیش از نیم میلیون دلار برای فروش گذاشته است. این قایق در سال ۱۹۸۷ ساخته و در ۲۰۰۴ مورد بازسازی كامل قرار گرفت. همین موضوع باعث شده كه بتوان آن را بهترین قایق مجلل تفریحی با قیمت مناسب دانست كه می‌توانید همین امروز آن را به آب بیاندازید. بدنه كشتی كاملا با چوب نفیس پوشانده شده و پذیرای ۸ تا ۱۰ میهمان در ۴ اتاق جادار خود است كه ۵ تا ۶ خدمه نیز در آن حضور خواهند داشت. این قایق مجهز به دو موتور ام‌تی‌یو (MTU) با توان ۲۰۰۰ اسب بخار است كه می‌تواند سرعت آن را به ۲۴ و حداكثر به ۲۸ گره دریایی برساند. اتاق خواب اصلی دارای یك تخت سایز شاهانه است و اتاق‌های وی‌ای‌پی (VIP) نیز از یك تخت دونفره‌ی سایز بزرگ بهره می برند. دو كابین میهمانان در این قایق تعبیه شده كه در آن‌ها تخت‌های پولمن (Pullma Be h) نصب شده است. در میان سایر ویژگی‌های متمایز كننده، كانادوس (Ca ados) دارای امكان خودناوبری بوده و دارای یك جت اسكی كاواساكی (Kawasaki) و امكانات غواصی آب‌های عمیق و كم عمق است كه فرصت هرگونه تفریحی را فراهم می‌آورد. به علاوه پل پروازی بزرگ آن بهترین سرگرمی را برای میهمانان شما فراهم می‌كند.

نظرات (۸)

کاش من میتونستم یکی از این ها رو بخرم واقعا خوش به حال افراد مایه دار ایران اوکس ممنون طلب مفیدت

سلام من قایق برای رستوران دریایی با قیمت مناسب می خواهم که حداقل بتوان ۳۰ مسافر را در خود جای دهد

باسلام و درود بنده یک قایق تفریحی با ظرفیت حداقل ۱۰ نفر میخام قیمتش زیر یک میلیارد باشه

با سلام احسان عزیز متاسفانه در این محدوده قیمت قایقی با این ظرفیت موجود نیست موفق باشید

سلام من حساب کردم به پول ایران میشه تقریبا ۱۰ میلیاد تومن میشه خرید

ببخشید میخواستم بدونم کشتی که بالای ۴۰ نفر توی خودش جا بده و مناسب تفریح باشه قیمتش چقدر میشه ؟

سلام یک قایق تفریحی در دبی خریداری کردم ۳ خوابه با بودجه ۴۰ میلیون دلار چه یاتی و چه امکاناتی میتونم بخرم ؟

من در آینده ای نزدیک یکی از این قایق ها را به سد مهاباد خواهم انداخت.

گران‌ترین و مجلل‌ترین کشتی‌های تفریحی جهان

وقتی پول زیادی در حساب داشته باشید، زندگی روی دیگر خود را نشان می‌دهد. رویی مملو از شادی و رفاه. البته در این سبک جدید زندگی، وسایل یا به قولی اسباب بازی‌هایی هم در کارند که نه به حکم ضرورت که بیشتر از روی رفاه بیش از اندازه، مورد استفاده قرار گرفته و در واقع، تجمل زندگی را به رخ می‌کشند. کشتی‌هایی که قصد معرفی آنها را داریم  به این گروه تعلق دارند.

 وقت گذرانی در کشتی‌های لوکس تفریحی، مجلل، باشکوه و بی‌شک خاطره‌انگیز است، به ویژه که این روزها اغلب آنها با بهترین امکانات رفاهی و تکنولوژی‌های روز دنیا مجهز شده و اقامتی به یادماندنی را برای مسافران و البته مالکین خود به ارمغان می‌آورند.

از دیر باز این نوع کشتی‌ها مورد توجه قرار داشته و کالایی خواستنی بوده و هستند. هر چند شاید کشتی‌های فهرست ما گامی به جلو گذاشته و در سطح و کلاسی قرار دارند که هر میلیونری هم قادر به خرید آنها نیست. در واقع سطح تجملات آنها فراتر از چیزی است که تصورش می‌رود. باور نمی‌کنید، پس با ما در مرور ده کشتی تفریحی گرانقیمت، مدرن و لوکس جهان همراه شوید.

طلوع خورشید ( he Risi g Su )،  با ارزشی معادل ۲۰۰ میلیون دلار

اولین مورد فهرست ما، با قیمت ناقابل ۲۰۰ میلیون دلار! به فروش رسیده است. اما چرا ناقابل؟ اجازه دهید در ابتدا اشاره کنیم که قیمت این کشتی معادل قیمت بسیاری از تیم‌های مطرح فوتبالی است که در دهه‌ی ۱۹۹۰ دست به دست شدند؛ یا آسمانخراش‌های بزرگ و معروف و حتی استادیوم‌های ورزشی قدیمی و البته شاید جالب باشید بدانید که این قیمت اندک! شاید بیش از درآمد تولید ملّی یک سوم کشورهای کوچک جهان باشد. با این وجود این مبلغ تنها برای خرید یک کشتی به مصرف رسیده است و تازه آن هم ارزان‌ترین کشتی فهرست ما، بله این کشتی کم‌ترین قیمت را در میان کشتی‌های لوکس و مجلل دنیا به خود اختصاص داده و جایگاه دهم را از آن خود کرده است.

این کشتی  توسط جون بننبرگ (Jo Ba e be g)، طراحی شده است. شرکت کشتی سازی آلمانی لارسن در سال ۲۰۰۴ و به سفارش لری اِلیسون، مدیرعامل شرکت اوراکل مسئولیت ساخت آن را برعهده گرفت. بعداً و در سال ۲۰۱۰ دیوید گیفن (David Geffe )،که پیش از این نیمی از سهم این کشتی را خریداری کرده بود، کل کشتی را به تملک خود در آورد.

این کشتی با طول تقریبی ۱۳۸ متر، یازدهمین کشتی بزرگ جهان است که دارای ۸۲ اتاق در ۵ طبقه‌ی مجزا است. می‌توان از زمین بسکتبالی که روی عرشه‌ی کشتی قرار گرفته،  به عنوان جایگاه فرود هلیکوپتر نیز  استفاده  کرد. به علاوه این کشتی دارای یک سالن سینمای مجهز نیز هست.

هفت دریا (Seve Seas)، ارزشی معادل ۲۰۰ میلیون دلار

این کشتی توسط شرکتی هلندی به نام اوشن کو (Ocea co)، ساخته شده و دارای ۷ سوئیت مجلل است که در هنگام نیاز هر کدام به عنوان دو کابین مجزا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. در مجموع این کشتی ظرفیت پذیرایی از ۱۲ مهمان را داراست. همچنین کابین ویژه‌ای نیز مخصوص مالک کشتی آماده شده که کسی نیست جز کارگردان نامی هالیوود، استیون اسپیلبرگ.

این کشتی دارای باند فرود هلیکوپتر، سالن سینما، سالن ژیمناستیک و یک استخر باشکوه است. همچنین یک عرشه‌ی خصوصی نیز مخصوص مالک کشتی طراحی و آماده شده است، چرا که این کشتی فضای خصوصی چندانی ندارد. از جدیدترین فناوری‌ها و لوازم صوتی و تصویری در این کشتی استفاده شده است.

هفت دریا، ۸۵٫۹۶۵ متر طول دارد و Nuvola i Le a d، مسئولیت طراحی داخلی و نمای خارجی تماشایی آن را بر عهده داشته است. همچنین این کشتی تا ۲۳ نفر خدمه نیز برای اطمینان از اقامتی راحت و مجلل در اختیار دارد.

لیدی مورا (Lady Mou a)، ارزش: ۲۱۰ میلیون دلار

لیدی مورا یک کشتی لوکس تفریحی و خصوصی است که در زمان ساختش در سال ۱۹۹۰،  نهمین کشتی تفریحی بزرگ جهان به شمار می‌آمد، هر چند در فهرست جدید متعلق به سال ۲۰۱۴، با ۱۹ پله سقوط در جایگاه ۲۸ قرار گرفت. این کشتی  به تاجر و میلیاردی از کشور عربستان سعودی به نام ناصر الراشد (Nasse Al-Rashid)، تعلق دارد.

جالب است بدانید حروف نام لیدی مورا که روی بدنه‌ی کشتی حک شده و نیز دیگر تزئینات کشتی از طلای ۲۴ عیار ساخته شده‌اند. این کشتی توسط  موتورهای دیزلی دوقلو به حرکت در می‌آید که هر کدام توان تولید ۷,۰۰۰  اسب بخار را دارند. ظرفیت این کشتی برابر ۶۰ خدمه و ۳۰ مهمان است.

این کشتی ۱۰۵ متر دارازا داشته و توسط شرکت کشتی سازی آلمانی Blohm Voss ساخته شده است.

المرکب (Al Mi qab)، ارزش: ۲۵۰ میلیون دلار

اگر تمایل داشته باشید همراه با ۲۴ نفر از دوستان خود یک سفر رویایی به دریای مدیترانه داشته باشید، قطعاً  المرکب، انتخاب مناسبی است و سفری خاطره‌انگیز را برای‌تان رقم خواهد زد. هر چند بی‌شک مالک فعلی آن  حامد بن جاسم بن جبار آل ثانی، می‌تواند چیزهای بیشتری در مورد مزایا و ویژگی‌های خاص این کشتی مجلل تفریحی بیان کند. جالب است بدانید این آقا وزیر امور خارجه‌ی کشور قطر است.

این کشتی دارای ۱۰ سوئیت مجلل است و همچنین دارای استخر شنا، سالن سینما، جایگاه فرود هلیکوپتر و یک عرشه‌ی مناسب برای گرفتن آفتاب است. همچنین تعدادی سوئیت VIP نیز به صورت ویژه در کنار اتاق خواب مالک کشتی ساخته شده که به نوعی تجمل و ولخرجی بیشتر را به معرض نمایش می‌گذارد.

این کشتی که ۱۳۳  متر طول و ۱۸ متر پهنا دارد، توسط شرکت کشتی سازی Pe e s Schiffbau Wewelsfle h و در سال ۲۰۰۸ ساخته شده است.

دلبر(Dilba )، ارزش: ۲۶۳ میلیون دلار

ظاهراً میلیاردرهای روسی علاقه و میلی شدید برای خرید اسباب بازی‌های گرانقیمت و البته نه چندان مورد نیاز دارند. علی‌شر عثمانوف (Alishe Usma ov)،  مالک این کشتی تفریحی لوکس است که جایگاه ششم این فهرست را از آن خود کرده است. این کشتی در سال ۲۰۰۸  توسط تیم هِی‌وود(Tim Heywood)، طراحی شده و کمپانی کشتی سازی آلمانی لارسن (Lu sse )، مسئولیت ساخت آن را برعهده گرفت. نام دلبر ادای احترامی است به  مادر درگذشته‌ی عثمانوف. طراحی داخلی این کشتی را  آلبرتو پینتو (Albe o Pi o)، برعهده داشته است.

در مجموع ۴۸ خدمه روی این کشتی مشغول به کار هستند. می‌توان گفت که امکانات آن با مبلغی که صرف خرید آن شده، برابری می‌کند. در این کشتی امکان فرود هلیکوپتر و فضاهای مناسب برای برگزاری مهمانی و گردهمایی برای ۲۰ میهمان مهیا است. این کشتی ۱۱۰ متر( ۳۶۰ پا ) طول و ۱۶ متر( ۵۰ پا ) ارتفاع دارد، مقیاسی که آن را در شمار بزرگ‌ترین کشتی‌های تفریحی جهان قرار داده است.

آل سعید (Al Said)، ارزش: ۳۰۰ میلیون دلار

این کشتی به مناسبت نام مالک خود، سلطان قابوس بن سعید آل سعید، پادشاه عمان به این نام خوانده می‌شود. این کشتی در سال ۲۰۰۶ و توسط شرکت کشتی سازی لارسن ساخته شد و در زمان ساخت بیشتر با نام گل آفتابگردان شناخته می‌شد. در واقع این جادوی قدرت و ثروت است که به افراد اجازه می‌دهد چیزی را به نام خود بخوانند. در زمان ساختش، این کشتی عنوان دومین کشتی بزرگ جهان را از آن خود کرده بود. این کشتی از آلومینیوم تقویت شده و فولاد ساخته شده است. سرعت این کشتی تا ۲۲ گره‌ی دریای رسیده و ظرفیت پذیرایی از ۷۰ نفر را داراست، البته این تعداد به جز ۱۵۴ خدمه‌ای است که روی این کشتی به کار مشغولند. در بخش داخلی این کشتی سالن اپرایی قرار گرفته که می‌تواند یک ارکستر بزرگ را در خود جای دهد. طراحی داخلی این کشتی که ۱۵۵ متر طول دارد، توسط ردمن وایتلی دیکسون (Redma Whi ely Dixo ) انجام شده است.

از آن جایی که هیچ تصویری از قسمت داخلی این کشتی منتشر نشده، باید به حرف‌های سلطان بسنده کنیم که آن را حیرت انگیز و زیبا خوانده است.

سوپرکشتی تفریحی اِی  (Supe yach A )، ارزش: ۳۲۳ میلیون دلار

این ابرکشتی تفریحی به دیگر میلیاردر روسی آندری ملنیچِنکو (A d ei Mel iche ko)، تعلق دارد. این کشتی تفریحی توسط فیلیپه استارک و مارتین فرانسیس طراحی شده و شرکت کشتی سازی آلمانی Blohm Voss با همکاری HDW، دیگر شرکت کشتی سازی آلمانی، اجرا و ساخت آن را برعهده داشته است. این کشتی در سال ۲۰۰۸ به مالک خود تحویل داده شد. طول آن ۱۱۹ متر بوده و  ۴۲ خدمه مسئولیت رسیدگی و پذیرایی از ۱۴ مهمان را برعهده خواهند داشت. این کشتی در شمار بزرگ‌ترین کشتی‌های تفریحی جهان جای دارد.

اگرچه از نظر ظاهر، نمای خارجی این کشتی آنقدرها هم  جالب توجه نباشد، اما در مقام مقایسه، فضاسازی و طراحی داخلی آن بسیار لوکس و مجلل بوده و از تمامی امکانات رفاهی برخوردار است. قرار گیری سه استخر شنا روی عرشه، رضایت خاطر مهمانان را جلب خواهد کرد. همچنین دو قایق موتوری نیز برای گشت و گذار در اطراف در این کشتی تعبیه شده است. 

سوئیت اصلی این کشتی تا ۶ مهمان را پذیرا خواهد بود و البته با پرداخت مبلغ گزاف ۳۲۳ میلیون دلار، همه نوع امکانات رفاهی و آخرین تکنولوژی‌های مدرن  جهان در اختیار افراد قرار خواهند داشت.

جالب است بدانید نام این کشتی یعنی A، اشاره‌ای است ضمنی به اول نام مالکین آن یعنی آندری و آلکساندار ملنیچنکو (A d ey Aleksa d a).

دبی، ارزش: ۳۵۰ میلیون دلار

این کشتی در گذشته با اسامی متعددی شناخته می‌شد.قرار بود در ابتدا با نام ستاره‌ی طلایی (golde S a )،  برای شاهزاده ثروتمند برنئی ساخته شود، اما بعداً شیخ   محمد بن مکتوم آل راشد، هزینه‌ی تکمیل آن را تقبل کرده و کشتی را از آن خود کرد. این کشتی همچنین به نام پلاتین ۵۲۵ (Pla i um 525)، نیز شناخته شده است. اما اکنون که این کشتی در اختیار ثروتمندی از شیخ نشین‌های امارات است، دبی خوانده می‌شود.

مسافران این کشتی از امکاناتی همچون جایگاه فرود هلیکوپتر، اسپا، استخر و یک پلکان شیشه‌ای باشکوه بهره‌مند خواهند بود. این شهر شناور مجلل تا ۱۱۵ نفر را به راحتی میزبانی می‌کند. هم اکنون این کشتی عنوان سومین کشتی بزرگ جهان را از آن خود کرده است، هر چند طراحی و فضاسازی بی‌نظیر داخلی آن را نیز نباید نادیده گرفت.

این کشتی که ۱۶۲ متر طول دارد، محصول همکاری مشترک دو شرکت معروف کشتی سازی آلمان، لارسن و Blohm Voss، است و طراحی آن را اَندرو وینچ (A d ew wi ch)، انجام داده است.

کسوف (Eclipse)، ارزش تقریبی: ۴۵۰ میلیون تا ۱٫۲ میلیارد دلار

 در مورد ارزش واقعی این کشتی نمی‌توان با اطمینان خاطر رقمی را اعلام کرد، شاید این کشتی تفریحی غول پیکر نزدیک به یک میلیارد دلار قیمت داشته باشد. هر چند منابع گوناگونی ارزش واقعی این کشتی را ۱٫۵ میلیارد دلار برآورد کرده‌اند. اما چیزی که با اطمینان خاطر می‌توان در مورد این کشتی اظهار کرد مالک واقعی آن است، رومن آبراموویچ (Roma Ab amovich)، مالک این کشتی مجلل است که ۷۰ نفر خدمه دارد.

این کشتی مجهز به سیستم پیچیده‌ای است که اجازه‌ی عکس گرفتن از آن را به افراد غیر مجاز نمی‌دهد، همچنین این کشتی  دارای ۲۴ اتاق خواب مهمان، دو جایگاه فرود هلیکوپتر، سالن رقص، دو استخر شنا، جکوزی‌های متعدد، سه جایگاه به آب انداختن قایق و زیر دریایی شخصی است که تا عمق ۵۰ متر پایین می‌رود.

این کشتی در ۹ دسامبر ۲۰۱۰ توسط شرکت آلمانی Blohm Voss و در هامبورگ ساخته شد. طول آن ۱۶۲٫۵ متر است. فضای خارجی و داخلی آن توسط Te e ce Disdale، طراحی و اجرا شده است. این کشتی دومین کشتی بزرگ جهان است.

خیابان‌های موناکو( S ee s Of Mo aco)، ارزش: ۱ میلیارد دلار

در مورد ارزش و امکانات بی‌نظیر این کشتی تنها کافی است نگاهی کوتاه به اختلاف بین این کشتی و شماره‌ی ۳ این فهرست بیندازید تا همه چیز دستگیرتان شود. یک اختلاف قیمت فاحش ۶۵۰ میلیون دلاری که بین صدرنشین کشتی‌های تفریحی لوکس با سومین کشتی گرانقیمت جهان، فاصله‌ای بس عمیق انداخته است. اما خب اگر شما یک میلیارد دلار پول در جیب داشته و قصد خرید این خیابان‌های لوکس و باشکوه را داشتید، چه  چیزی در انتظارتان بود؟ در واقع هم اکنون هیچ چیز، چرا که این کشتی مراحل ساخت خود را طی می‌کند.

طراحی و چیدمان کلی اجزای این کشتی هیچ گونه شباهتی به عناصر آشنا و معمول کشتی‌های تفریحی، آنگونه که به آن عادت داریم، ندارد. اینجا دنیایی متفاوت را به نمایش می‌گذارد، جایی که حتی پیست اتومبیل‌رانی مخصوص خود را دارد، به علاوه ساحل خصوصی و البته دریاچه‌ای مصنوعی نیز از دیگر امکانات قابل توجه این کشتی گرانقیمت است.

در مجموع عرشه‌ی این کشتی شما را به خیابان‌های موناکو و کلاً یک فضای شهری سوق می‌دهد، حتی در طراحی سازه‌های روی عرشه نیز سعی بر بازآفرینی فضای شهری و ملموس این شاهزاده نشین کوچک اروپایی است. این کشتی همچنین دارای یک زمین تنیس وسیع، استخرهای متعدد شنا، کافه و حتی یک چشم انداز تماشایی از اعماق اقیانوس است، اخباری که قطعاً رضایت مالک آینده و  مسافران و سرنشینان خوش بخت واقبال این کشتی را تضمین خواهند کرد. بی‌صبرانه در انتظار پایان ساخت این ابرکشتی تفریحی خواهیم بود، تا بدانیم کدام میلیاردر عجیب و غریبی توان و تمایل خرید چنین چیزی را داشته است.

کمی از دنیای واقعیت فاصله می‌گیریم و از شما سوال می‌کنیم: اگر شانس خرید یکی از این کشتی‌های تفریحی نصیب‌تان می‌شد، کدام یک را انتخاب می‌کردید؟ و اصلاً آیا با هزینه‌های میلیاردی در چنین زمینه‌ای موافقید؟

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

قیمت کشتی تفریحی