قهرمان بدنسازی ایران


قهرمان بدنسازی ایران

فهرست بهترین قهرمانان بدنسازی ایران به معرفی برترین قهرمانان پرورش اندام ایران از جمله هادی چوپان، بیت‌الله عباسپور، روح‌الله داداشی و … پرداخته است.


فهرست بهترین قهرمانان بدنسازی و پرورش اندام ایران

به دنبال فهرست بهترین قهرمانان بدنسازی و پرورش اندام ایران هستید ؟ کدام قهرمان بدنسازی ایران را می‌شناسید؟ بهترین بدنساز ایران کیست؟ قهرمان بدنسازی ایران کیست ؟ آیا هیچ یک از این اسطوره‌های ورزشی الگوی شما در مسیر بدنسازی هستند؟ هادی چوپان، بیت‌الله عباسپور، سهراب سرابی و روح‌الله داداشی تنها تعدادی از قهرمانان پرورش اندام ایران هستند. هر یک از این افراد با تلاش فراوان مسیری سخت را طی کرده‌اند تا به هدف خود برسند. برای آشنایی بیشتر با اسطوره‌های پرورش اندام ایران همراه تن‌ورز باشید.

با مطالعه تاریخچه زندگی و سرگذشت بهترین قهرمانان بدنسازی ایران که در جهان نیز دارای مقام هستند به این نتیجه می‌رسیم که تمرینات مستمر، نظم و پشتکار و داشتن اراده قوی و برنامه بدنسازی مناسب رمز موفیت این افراد بوده است. قهرمانان پروش اندام از سنین کم هدف خود را پیدا کرده و به دنبال بهترین راه برای دست‌یابی به آن بوده‌اند و در سنین جوانی به شهرت رسیده‌اند. در این مسیر با موانع زیادی روبرو شده اما هیچ‌گاه ناامید نشدند. همواره راه و روش علمی را سرلوحه خود قرارداده‌اند. بهترین بدنسازان ایران نه تنها به مقام قهرمانی در ایران دست یافته‌اند، بلکه قهرمان جهانی نیز هستند.

قهرمان بدنسازی ایران کیست ؟

تیم تولید محتوای تن ورز با هدف آشنایی شما ورزشکاران و بدنسازان با این قهرمانان پرورش اندام ایران و جهان اقدام به تهیه زندگینامه معروف‌ترین و بهترین قهرمانان بدنسازی ایران نموده است. اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که قهرمان پرورش اندام ایران کیست ؟ قهرمان بدنسازی ایران کیست ؟ یا پرافتخارترین قهرمانان بدنسازی و پرورش اندام ایران چه اقرادی هستند با ما همراه باشید. در ادامه زندگینامه هر کدام به مختصر آورده شده است. در صورت تمایل به مطالعه کامل بیوگرافی این قهرمانان در بخش مربوطه کلیک کنید.

زندگی‌نامه هادی چوپان

هادی چوپان یکی از قهرمانان پرورش اندام ایران متولد چهارم مهرماه سال ۱۳۶۶ در استان فارس است. در دوران نوجوانی به حرفه گچ‌کاری مشغول بود. هادی از سن ۱۳ سالگی به همراه برادرش ورزش بدنسازی را آغاز کرد. اولین قهرمانی او به سن ۱۹ سالگی در مسابقات بزرگسالان استان فارس بازمی‌گردد.

در سال ۱۳۹۰ یعنی در سن ۲۴ سالگی از او برای تیم ملی بدنسازی دعوت شد. در همان سال نیز موفق به کسب مدال نقره جهانی گردید. یک سال بعد نیز مدال طلا آسیا را کسب نمود. در سال ۲۰۱۹ چوپان بعد از تلاش‌های فراوان جواز مستر المپیا را کسب کرد. او در این مسابقات به مقام سوم مسترالمپیا رسید. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

زندگی‌نامه بیت‌الله عباسپور

بیت‌الله عباسپور یکی از قهرمانان بدنسازی ایران است که در سال ۱۳۵۸در شهرستان بیجار متولد شد. او علاوه بر مقام‌های بسیار، دارای منش و رفتار پهلوانی بود. بیت‌الله عباسپور در جهان با لقب بیتو معروف می‌باشد. او در سن ۱۶ سالگی به پیشنهاد عموی خود وارد رشته بدنسازی شد. در همان سال مقام قهرمانی مسابقات جوانان کرج را به دست آورد.

مربی بیت‌الله نیز یکی از قهرمانان به نام بدنسازی یعنی “عباس مهدوی” بود. علاوه بر مسابقات داخلی، عباسپور در اولین مسابقه خارجی خود یعنی مسابقات جهانی هندوستان نیز مدال طلا کسب کرد. او پس از کسب عناوین متعدد، در سال ۲۰۱۲ وارد دنیای حرفه‌ای‌ها شد. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

زندگی‌نامه محمد کاشانکی

محمد کاشانکی از دیگر قهرمانان پرورش اندام و فیزیک ایران است. محمد متولد ۲۹ شهریور سال ۱۳۶۱ در تهران می‌باشد. او با رشته ژیمناستیک وارد عرصه ورزش شد. پس از آن از ۱۵ سالگی با رشته بدنسازی مسیر ورزش را ادامه داد. کاشانکی در سال ۱۳۹۳ موفق به اولین مدال طلا در رشته فیزیک داخل کشور گردید. پس از آن نیز به قهرمانی‌های متعددی دست یافت.

اولین مدال طلا خارجی کاشانکی به سال ۲۰۱۶ و مسابقات مسترالمپیا آماتوری روسیه بازمی‌گردد. او در همین مسابقات موفق به کسب کارت حرفه‌ای گردید و وارد دنیا حرفه‌ای‌های فیزیک شد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

زندگی‌نامه سهراب سرابی

استاد سهراب سرابی یکی از قهرمانان پرورش اندام ایران است. او متولد ۱۳ فروردین ۱۳۲۵ در شهر مشهد می‌باشد. سهراب از نوجوانی استعداد فوق‌العاده‌ای در ورزش داشت. در همین بین نیز با دیدن یکی از قهرمانان مشهد در خیابان، به بدنسازی علاقه پیدا کرد. سهراب سرابی یکی از قهرمانان بدنسازی ایران تمرینات خود را با وسایل دست‌ساز در منزل شروع نمود. پس از مدتی نیز تمرین در باشگاه را شروع کرد.

سرابی، در سن ۱۷ سالگی اولین مقام کشوری خود را در به دست آورد. پس از پیشرفت‌های متعدد به دلیل برخی غرض‌ورزی‌ها، به مدت ۶ سال به حاشیه رانده شد. در این بین برخی قهرمانان دیگر نیز خانه‌نشین شدند. او در حدود ۳۰ سال جزو برترین قهرمانان بین‌المللی بود. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

زندگی‌نامه علی تبریزی

علی تبریزی نوری یکی از قهرمانان بدنسازی ایران متولد تیرماه سال ۱۳۵۱ در مشهد است. او با الگو قرار دادن دایی خود، ابتدا به کشتی و سپس به بدنسازی روی آورد. در سال ۱۳۷۶ به عضویت تیم ملی ایران در آمد و پس از آن به مقام قهرمانی رسید. علی تبریزی قهرمان سنگین‌وزن بدنسازی است.

تبریزی رکورددار بیشترین عنوان اورالی و قهرمان قهرمانان در مسابقات آماتوری فدراسیون IFBB می‌باشد. او تنها اسطوره‌ای است که موفق به کسب این عنوان برای ۳ بار شده است. تبریزی پس از کسب مقام‌های بسیار با کشور قطر قرارداد بست. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

زندگی‌نامه محراب فاطمی

محراب فاطمی یکی از معروف‌ترین قهرمانان پاورلیفتینگ و رشته قوی‌ترین مردان است. او در یک خانواده پرجمعیت در سال ۱۳۵۳ متولد شد. محراب به تشویق برادر بزرگش مهدی وارد این رشته ورزشی گردید. سپس در سال ۱۳۷۷ به همراه یکدیگر برنامه مردان آهنین را پایه‌گذاری کردند.

محراب موفق به کسب ۴ قهرمانی در این مسابقات شد. پس از مدتی به دلیل برخی حواشی از حضور در مسابقات بعد خودداری نمود. مقام سوم مسابقات جهانی فنلاند از دیگر دستاوردهای محراب فاطمی یکی از قهرمانان بدنسازی ایران می‌باشد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

زندگی‌نامه محرم پناهی

محرم پناهی یکی از پرمدال‌ترین قهرمان بدنسازی ایران است. او علاوه بر قهرمانی در این رشته، مربی بسیار معروفی می‌باشد. محرم متولد سال ۱۳۵۴ در شهر آبگرم از توابع شهرستان تاکستان استان قزوین است. او تمرینات خود را در سن ۱۶ سالگی به همراه برادرش آغاز نمود.

پس از دو سال در سن ۱۸ سالگی به اولین مسابقه رسمی خود یعنی مسابقات قهرمانی کرج راه پیدا کرد. پناهی موفق به کسب مقام دوم در این رقابت‌ها شد. او علاوه بر قهرمانی‌های داخل کشور در مسابقات جهانی نیز درخشیده است. همچنین در سال‌های اخیر شاگردان متعددی را تربیت و روانه مسابقات کرد. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

زندگی‌نامه محسن یزدانی

محسن یزدانی بدنساز ایرانی و قهرمان نامدار مسابقات پرورش اندام ایران می‌باشد. یزدانی متولد مردادماه سال ۱۳۴۸ در تهران می‌باشد. “حمید قیصری” جزو اولین مشوقان او در این رشته بوده است. محسن اولین فرد ایرانی است که موفق به دریافت کارت حرفه‌ای رشته پرورش اندام گردید.

این قهرمان پرورش اندام ایران در سال ۱۹۹۹ نیز عنوان پیشرفته‌ترین بدنساز سال را کسب نمود. یزدانی در اولین حضور خود در مسابقات وزن ۶۵ کیلوگرم، مقام سوم کشور را به دست آورد. همچنین سال ۲۰۰۱ وارد دنیا حرفه‌ای‌های پرورش اندام شد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

زندگی‌نامه موسی اسماعیل‌پور

از دیگر قهرمانان بدنسازی ایران موسی اسماعیل‌پور است. موسی متولد سال ۱۳۶۰ در فریدون‌کنار مازندران می‌باشد. او از دوران نوجوانی در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت کرد. موسی ابتدا وارد ورزش کشتی شد و عناوین بسیاری را در این رشته به دست آورد. سپس پس از طی چند سال به رشته بدنسازی روی آورد. اسماعیل‌پور به سرعت در عرض یک سال ستاره مسابقات استان مازندران شد. پس از آن نیز قهرمان کشور گردید. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

زندگی‌نامه روح‌الله داداشی

روح‌الله داداشی یکی از قهرمانان بدنسازی، پاورلیفتینگ و قوی‌ترین مردان بود. داداشی در بهمن ۱۳۶۰ متولد شد. او فعالیت‌های ورزشی خود را با رشته کشتی آغاز نمود. بااین‌حال پس از طی دو سال وارد عرصه بدنسازی گردید. اولین مسابقه روح‌الله به سال ۱۳۷۸، مسابقات بدنسازی استان کرج بازمی‌گردد. این قهرمان بدنسازی ایران موفق به کسب مقام قهرمانی در این رقابت‌ها شد. همچنین به دلیل علاقه شدید به رشته‌های پاورلیفتینگ و قوی‌ترین مردان روی آورد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

زندگی‌نامه سامان سرابی

سامان سرابی فرزند سهراب سرابی از دیگر قهرمانان بدنسازی ایران و پرورش اندام آسیا و جهان می‌باشد. او متولد آبان ۱۳۵۵ در تهران است. از زمان کودکی در کنار پدرش تمرینات ورزشی را آغاز نمود. سپس در سن ۱۶ سالگی اولین قهرمانی خود را در مسابقات دانش‌آموزی مشهد به دست آورد.

سامان به دلیل ادامه تحصیل، چندین سال ورزش بدنسازی را به صورت حرفه‌ای کنار گذاشت. اما پس از کسب مدرک کارشناسی تربیت‌بدنی، مجدداً تمرینات خود را آغاز نمود. پس از یک مدت کوتاه نیز قهرمان مسابقات استان خراسان شد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

زندگی‌نامه یزدان راد

یزدان راد یکی دیگر از قهرمانان پرورش اندام ایران در دسته سنگین‌وزن است. او متولد ۲۲ آبان ۱۳۴۲ در تهران می‌باشد. یزدان راد به مدت ۱۰ سال قهرمان سنگین‌وزن ایران بود. از نوجوانی در رشته‌های ورزشی متفاوتی فعالیت کرد. سپس در سن ۲۳ سالگی وارد رشته پرورش اندام شد. راد اولین فرد ایران پس از انقلاب اسلامی بود که موفق به کسب مدال طلا در مسابقات خارجی گردید. پس از کسب مقام‌های متعدد مسابقات حرفه‌ای نیز به دنیای مربیگری وارد شد. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

زندگی‌نامه اسحاق قویدل

اسحاق قویدل قهرمان پرورش اندام ایران و جهان در آذر ۱۳۶۶ در شهر بابل به دنیا آمد. حسان که لقب کوه عضله ایران را کسب کرده است قدی معادل ۱۷۵ سانتیمتر و وزنی معادل ۱۱۲ کیلو گرم داشت. دوره عمر وی و همچنین دوره عمر ورزشی این قهرمان بدنسازی ایران بسیار کوتاه بود. اسحاق تنها بدنساز ایران است که ۴ دوره موفق به کسب مقام قهرمانی کشوری در حوزه سنگین وزن شده است. وی قهرمان مستر المپیا از ایران می‌باشد و اولین ایرانی است که موفق به حضور در مسابقات سنگین وزن حرفه ای پرورش اندام شد. متاسفانه به دلیل مصرف نامناسب مکمل‌های ورزشی اسحاق قویدل در سن ۳۴ سالگی و در کشور کانادا به دلیل بیماری سارکوم چشم از دنیا فروبست. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

جمع‌بندی

به واقع قهرمان بدنسازی ایران کیست ؟ قهرمان پرورش اندام ایران کیست ؟ محسن یزدانی، محرم پناهی، محراب فاطمی و اسحاق قویدل و دیگران تنها برخی از قهرمانان بدنسازی ایران هستند. از دیگر نام‌آوران این عرصه می‌توان به علی تبریزی نوری، سهراب و سامان سرابی اشاره نمود. این اسطوره‌های پرورش اندام با تلاش‌های فراوان در مقابل غرض‌ورزی‌ها ایستاده و به مقام قهرمانی رسیدند. امید است که ورزشکاران ایرانی در این مسیر روزبه‌روز شاهد موفقیت‌های بیشتری باشند. ضمن آن‌که همه ما بتوانیم از این قهرمانان درس پهلوانی و مردانگی را به درستی بیاموزیم.

تالیف:

 تن ورز تولید شده در تولید محتوای تن‌ورز

N:1818

قهرمان بدنسازی ایران کیست ؟

شما با زندگینامه بهترین قهرمانان بدنسازی ایران همچون بیت الله عباسپور ، هادی چوپان ، سهراب سرابی ، علی تبریزی ، محراب فاطمی و …. آشنا خواهید شد.

قهرمان پرورش اندام ایران کیست ؟

با زندگینامه قهرمانان پرورش اندام ایران همچون بیت الله عباسپور ، هادی چوپان ، سهراب سرابی ، علی تبریزی ، محراب فاطمی و …. آشنا شوید.

You a e he e:

بی نظیر بامزه افتضاح ضعیف

بهترین بدنسازان ایران – لیست ۱۰ تایی

معرفی برترین بدنسازان ایرانی

از احسان رباط جزی ۲۷٫ دسامبر ۲۰۱۹, ۱۲:۳۰

فهرست

بهترین بدنسازان ایران چه کسانی هستند؟ ما در این مطلب قصد داریم به بررسی و معرفی ۱۰ نفر از بهترین بدنسازان ایران بپردازیم، پس اگر به بدنسازی و زیبایی اندام علاقه دارید این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید، در این مطلب، موضوعات انگیزشی نیز در خصوص  بدن سازی گفته شده که شاید بتواند تغییری در سبک زندگی شما ایجاد کند.

بهترین بدنسازان ایران

۱) علی تبریزی

یکی از بدنسازان ایرانی که توانسته پا به عرصه جهانی بگذارد علی تبریزی است. او یکی از اسطوره‌ های رشته پرورش اندام و یکی از معروف ترین بدن سازان در ایران به حساب می ‌آید.

۲) حسن رهنمائیان

حسن رهنمائیان یکی از موفق ‌ترین سنگین وزن‌های ایران در رشته بدنسازی و پرورش اندام است و توانسته است در سال ۲۰۱۰ به عنوان قهرمانی آسیا در دسته مثبت ۱۰۰ کیلوگرم دست یابد.

۳) بیت الله عباس پور

بدون شک یکی از موفق‌ترین بدنسازان ایرانی کسی نیست جز بیت الله عباس پور؛ کسی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ با نام ایران وارد مسابقات مستر المپیا شد.

۴) محسن یزدانی

یکی از قهرمان پیشکسوت رشته بدنسازی و پرورش اندام محسن یزدانی است. او اولین ایرانی است که توانسته مدال طلای جهانی را در رشته پرورش اندام کسب کند.

۵) شهریار کمالی

شهریار کمالی یکی از بدنسازان ایرانی مشهور است که در دوران ورزش خود توانسته مقام دهم مستر المپیا را کسب کند. کمالی در دوران مسابقه لقب ویرانگر را برای خود انتخاب کرده بود.

۶) سامان سرابی جزو بهترین بدنسازان ایران

سامان سرابی که سال‌ها قهرمان بدنسازی ایران و آسیا بوده است فرزند قهرمان سابق کشورمان سهراب سرابی است. او مدال قهرمانی بدنسازی و پرورش اندام را در سال ۲۰۰۱ در مسابقات آسیایی را کسب کرده است.

۷) موسی اسماعیل پور

یکی از مشهورترین مربیان بدنسازی ایران به حساب می‌آید و تاکنون عناوین مختلفی را در رشته بدنسازی کسب کرده است. همچنین او مربی بسیاری از هنرمندان از جمله امیر تتلو نیز بوده است.

۸) یزدان راد یکی از بهترین بدنسازان ایران

یکی از معروف ترین بدنسازان ایرانی بی شک یزدان راد است، او متولد سال ۱۳۴۲ می باشد و با قدی ۱۸۵ سانتی متری و تحصیلاتی عالی در رشته تربیت بدنی، سال ها در این عرصه افتخار کسب کرده است.

۹) هادی چوپان (گرگ ایران)

جالب است بدانید که هادی چوپان پس از این که مرحوم بیت الله عباسپور فوت کرد، تمام امید جامعه پرورش اندام ایران برای کسب اولین مدال تاریخ ایران در مستر المپیا نام گرفت.

۱۰) وحید بهارلو جزو بهترین بدنسازان ایران

وحید بهارلو یکی دیگر از قهرمانان بدنسازی ایرانی بی شک یک حرفه ای در دسته وزنی آزاد محسوب می شود هم اکنون بیشتر به کار مربیگری می پردازد.

مطالب مرتبط : 

تفاوت فیتنس با بدنسازی چیست؟

بهترین تردمیل برای خانه – لیست ۱۰ تایی

پرطرفدار ترین ورزش های دنیا

قوی ترین مرد ایران کیست؟

اسطوره بندسازی ایرانبادی بیلدینگبدن سازیبدنسازان ایرانی در مستر المپیابدنسازی ایرانی در لباسبهترین بدنساز جهان ۲۰۱۸بهترین بدنساز جهان ۲۰۱۹بهترین بدنسازانبهترین بدنسازان ایرانبهترین بدنسازان ایرانیبهترین بدنسازان جهانبهترین بدنسازان دنیاپرافتخارترین بدنساز ایرانپودر های مکلم بدن سازیعکس بدنسازان ایرانی فیتنسغول بدنسازی ایرانفیتنسنکات مهم در بدنسازی

۱ دیدگاه

*** خوبه آخه تو که نمیدونی این چیه گزاشتی

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

… بیشتر

چی فکر می کنی؟

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.

Newsle e

دعوت به خبرنامه نت نظر

تخفیف هفتگی در خبرنامه نت نظر

اینم حتما برات جالبه

بی نظیر بامزه

تفاوت فیتنس با بدنسازی چیست؟

diffe e ce be wee bodybuildi g a d fi ess

Read Mo e

بهترین فیلم های مگ رایان (Meg Rya )

فیلم های مگ رایان

Read Mo e

بهترین فیلم های ناتاشا لیون (Na asha Lyo e)

فیلم های ناتاشا لیون

Read Mo e

بهترین فیلم های مایکا مونرو (Maika Mo oe)

فیلم های مایکا مونرو

Read Mo e

موزه آرمیتاژ در کجا قرار دارد؟

موزه آرمیتاژ کجاست؟

Read Mo e

ارزش انسان به علم اوست

ارزش انسان به علم اوست از کیست

Read Mo e

بیشتر از آموزشی و الهام بخش

راهنمای خرید از آمازون در ایران

آموزش خرید از آمازون در ایران

از کیوان چوگلی ۳٫ جولای ۲۰۲۲, ۲۱:۳۲

Read Mo e

با انواع دلایل سردرد و درمان آنها آشنا شوید!

چرا دچار سر درد می شویم؟

از ساناز ارویش ۱٫ جولای ۲۰۲۲, ۱۹:۳۱

Read Mo e

عوامل استرس زا در خانه – لیست ۱۰ تایی راهکار درمانی

چه عواملی در خانه باعث استرس می شود؟

از آوا ادهمی ۱٫ جولای ۲۰۲۲, ۱۸:۱۰

Read Mo e

عوامل استرس زا در محیط کار و راهکارهای درمانی آن

آشنایی با عوامل استرس زا در محیط کار

از کیوان چوگلی ۲۹٫ ژوئن ۲۰۲۲, ۲۱:۴۹

Read Mo e

آشنایی با ارز دیجیتال سولانا

ویژگی های ارز دیجیتال سولانا

از کیوان چوگلی ۲۱٫ ژوئن ۲۰۲۲, ۲۱:۲۳

Read Mo e

معرفی ETF بیت کوین و ویژگی های آن

آشنایی با صندوق قابل معامله بیت کوین

از کیوان چوگلی ۱۷٫ ژوئن ۲۰۲۲, ۱۶:۲۵

Read Mo e

قهرمان بدنسازی ایران