شماره ۶ پرسپولیس


شماره ۶ پرسپولیس

محمدحسین کنعانی زادگان دفاع جدید تیم پرسپولیس، احتمالا وارث پیراهن کریم باقری، ضیا عربشاهی، فریدون معینی و… خواهد بود.


شماره ۶ پرسپولیس به کنعانی می‌رسد؟

محمدحسین کنعانی زادگان دفاع جدید تیم پرسپولیس، احتمالا وارث پیراهن کریم باقری، ضیا عربشاهی، فریدون معینی و… خواهد بود.

به گزارش ورزش سه، پیراهن شماره ۶ جایگاه ویژه ای در تاریخ باشگاه پرسپولیس دارد. دلیل اول به بازی معروف سال ۵۲ برمی‌گردد و دلیل دوم هم مربوط به بازیکنانی است که در طول تاریخ این لباس را بر تن داشته اند. اما فارغ از این ها اساسا لباس های شماره ۱ تا ۱۰ در هر باشگاهی ارزشمند هستند و مدیران با وسواس خاص، آن ها را تقسیم می‌کنند.

در تاریخ نزدیک به ۶۰ ساله باشگاه پرسپولیس، این پیراهن در اختیار بازیکنان بزرگی بود که گاهی در نقش کاپیتان نیز ظاهر می‌شدند. کریم باقری که در دهه هفتاد پرسپولیسی شد، از لیگ ششم با بازوبند کاپیتانی در میادین حضور یافت و باتوجه به ویژگی های اخلاقی و فنی، خود را در میان ممتازترین فوتبالیست های تاریخ باشگاه جای داد؛ به شکلی که همین حالا آقاکریم با پیراهن معروف شماره ۶ از جمله نمادهای باشگاه به شمار می‌رود.

پیش از کریم باقری، ضیا عربشاهی برای سال های طولانی این لباس را در اختیار داشت. عربشاهی نیز اگرچه در بین پیشکسوتان جایگاهی در حد و اندازه آقاکریم ندارد اما جزو پرسابقه ترین پرسپولیسی ها به شمار می رود. او نیز از لحاظ فنی فوتبالیست قابلی بود که پیراهن شماره ۶ را در تاریخ ماندگار کرد.

به جز این دو، فریدون معینی و اصغر ادیبی نیز در سال های دهه پنجاه با شماره ۶ در میدان برای پرسپولیس نقش آفرینی کردند. محمد نصرتی و محسن بنگر دو کاپیتان دیگر پرسپولیس هم این لباس را بر تن داشتند و در مجموع می توان پیراهنی که تا آغاز سال های دهه ۹۰ برتن کریم باقری بود را در کنار پیراهن شماره ۱۰ و لباس معروف علی پروین جزو بهترین لباس های تاریخ باشگاه پرسپولیس قلمداد کرد که حالا آینده ای مبهم دارد.

اگرچه در بازی دوستانه دیروز محمدحسین کنعانی زادگان با این پیراهن در زمین حاضر شد اما فعلا مشخص نیست که چه کسی در مسابقات رسمی آن را برتن خواهد کرد اما باید دید باشگاه پرسپولیس در این زمینه چه خواهد کرد و چه تصمیمی خواهد گرفت.

گزارش خطا

کاربر گرامی ، به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.

پس از انتخاب به عنوان بهترین مدافع میانی لیگ قهرمانان آسیا؛

واکنش ویژه شماره ۶ پرسپولیس در فضای مجازی! عکس

مدافع شماره ۶ پرسپولیس به انتخابش از سوی سایت لیگ قهرمانان آسیا واکنش نشان داد.

به گزارش برنا؛ محمدحسین کنعانی زادگان مدافع مستحکم پرسپولیس با انتشار پستی در فضای مجازی به انتخاب خود به عنوان بهترین مدافع میانی لیگ قهرمانان آسیا واکنش نشان داد.

پست اخیر کنعانی زادگان را در زیر می بینید:

نتیجه بر اساس ۰ رای موافق و ۰ رای مخالف

شماره ۶ پرسپولیس