زن مستقل


زن مستقل

✅ ویژگی زنان مستقل زیاد هستند. دختر مستقل و با اعتماد به نفس میتونه ایده بخش دیگر زنان باشه. اما مهم ترین خصوصیات زن مستقل چیه؟؟؟ “حتما بخوانید”


دختر قوی و مستقل کیست؟ (۲۲ ویژگی زن مستقل)

ویکی روان ۱۴۰۱-۰۱-۱۷ خانم ها بخوانند

زن قوی و مستقل از ارزش والایی برخوردار است و این ارزش ها را کسب کرده نه اینکه به او اعطا شده باشد. سوالات زیادی در بخش مشاوره اینترنتی روانشناسی در ویکی روان دریافت می کنیم که، دختر قوی و مستقل کیست یا ویژگی زنان قوی و مستقل چیست؟ مهم ترین هدف ما از گردآوری این مطلب سایت روانشناسی ویکی روان این است که بگوییم دختر مستقل کیست و البته چه کسی نیست؟ آشنایی با تعریف زن مستقل باعث می شود خانم ها با توانایی های خود آشنا شده و در عین حال از باورهای اشتباهی که در مورد زنان قوی و مستقل وجود دارد دوری کنند.

موضوعاتی که در این مطلب ویکی روان به آنها می پردازیم:

زن مستقل کیست و به چه کسی دختر مستقل گفته می شود؟؟؟

با سایت مشاوره روانشناسی اینترنتی ویکی روان همراه باشید.

یک دختر قوی و مستقل می تواند هنگام ورود به یک محفل بجای جلب توجه دیگران به خود، کنترل آن را بدست بگیرید!

او می داند چه می خواهد و توانایی رسیدن به آن را دارد. زن مستقل افکار و باورهایی دارد که از ابراز آنها ترسی ندارد. خب در این مطلب سایت روانشناسی ویکی روان به توضیح دختر مستقل و قوی و ویژگی زنان مستقل از دید روانشناسی می پردازیم، بارها این مطلب را بخوانید و با دیگران به اشتراک بزارید تا تعریف مردم از معنی دختر مستقل اصلاح شود!

زن مستقل و قوی چه تفاوتی با دیگران دارد؟

زنان قوی و مستقل خصوصیاتی دارند که آنها را از دیگر هم نوع های خود جدا می کند. البته این مورد درباره مردها هم صدق می کند اما موضوع این بحث ما در ویکی روان به مستقل بودن زن بر می گردد.

در واقع دختر مستقل و قوی فردی نیست که از مردها متنفر باشد و آنها را قبول نداشته باشد! بلکه خود را به خوبی می شناسد. حتی دختر مستقل یک دختر تنها نیست، بلکه مرزهای دقیقی در زندگی دارد

دختر مستقل زنی است که به توانایی های خود ایمان دارد و به خوبی آنها را می شناسد. او همیشه در حال بهبود خصوصیات خوب خود است و بیشترین سرمایه گذاری را روی خود دارد.

دختر مستقل و قوی می داند برای امرار معاش و گذراندن زندگی آنقدر توانایی دارد که روی پای خود بایستد، اما این مورد هم باز به این معنی نیست که زنان مستقل باید تنها زندگی کنند یا نباید از همسر خود پول بگیرند، یا نباید در خانه پدر و مادر باشند. بلکه آنها می توانند به عنوان یک انسان مدرن از پس روابط اجتماعی و مراوداتی که در اجتماع نیاز است بر بیایند اما حد و مرز هر کسی را مشخص کنند.

ویژگی های زن مستقل چیست؟

همانطور که در بالا درباره تعریف دختر مستقل و قوی گفتیم، او شاهزاده ای نیست که در قلعه ای انتظار ناجی خود را بکشد! او این قلعه را مدت ها پیش ترک گفته و خود را نجات داده است.

زن مستقل برنامه و هدفی دارد که نه از آن باز می گردد و نه غافل می شود

او قدرتمند است چرا که کارهای خود را بشکلی متفاوت انجام می دهد. او همواره از فکر خود بهره جسته و می درخشد. هیچ چیز برای یک دختر مستقل بهتر از حس مستقل بودن شیرین نیست. این را آنهایی که ویژگی زنان مستقل را دارند می دانند.

خب حالا که با تعریف آشنا شدید بریم سراغ مهم ترین ویژگی زنان مستقل و قوی که حتما باید بدانید. اگر می پرسید چگونه دختر قوی و مستقل باشیم در ادامه با سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

۱- یک زن مستقل قدرت تصمیم گیری دارد

زن مستقل از تصمیم گیری هراسی ندارد.

او از اینکه ممکن است با تصمیم خود کسی را برنجاند نگران نیست، هنگامی که به مشکلی بر میخورد تصمیم می گیرد برای رفع آن چه باید بکند

دختر مستقل ممکن است از افراد موجه مشورت بگیرد اما منتظر نمی ماند تا کسی برای او تصمیم بگیرد. او می داند چه باید بکند و انجامش می دهد. یک دختر قوی و مستقل راه های مبارزه با افکار منفی را خوب می داند، چون از نظر فکری توانایی این کار به دارد.

۲- دختر مستقل و قوی می تواند کارهای خود را به تنهایی انجام دهد

بدون شک این از ویژگی زنان مستقل است. زن قوی و مستقل از انجام کارها به تنهایی هراسی ندارد و حتی در آن تجربه نداشته باشد باز هم شانسش را امتحان می کند.

اگر قصد تماشای فیلمی را دارد ولی کسی در دسترس نیست تا همراه او به تماشای آن بپردازند، به تنهایی آن فیلم را تماشا می کند، نه اینکه منتظر کسی باشد که دست او را حین تماشای فیلم بگیرد.

اشتباه نکنید، منظورمان این نیست که بی روح و تنها بودن ویژگی زنان مستقل است. بلکه آنها برای شاد بودن، تفریح کردن و لذت بردن و تمام لحظات زندگی نیاز به حضور دائمی فرد یا افرادی ندارند.

این مطالب ویکی روان را از دست ندهید:

۳- دختر قوی و مستقل آزادی مالی دارد

شاید این مورد نیاز به توضیح بیشتری داشته باشد. مستقل بودن زن زمانی تکمیل بشود که بتواند از نظر مالی به استقلال برسد، یعنی منبع درآمد داشته و از نظر مالی به همسر، پدر یا حتی خانواده وابستگی نداشته باشد.

البته این مورد را می توان آخرین حلقه از زنجیر مستقل بودن زن دانست اما بدون شک استقلال زنان بدون استقلال مالی ممکن نیست.

اگر دختری ادعا می کند زن مستقل است اما هنوز از نظر مالی وابسته به مرد یا حتی زن دیگری است، سخت در اشتباه می باشد. معنی زن مستقل با استقلال مالی تکمیل می شود.

در روابط زناشویی و زندگی مشترک، شاید در مواقعی خاص زن نیاز به حمایت های مالی داشته باشد اما این متفاوت با حالتی است که زن ادعای مستقل بودن دارد اما با وجود درآمد مالی، چشم به سرمایه و پول همسر یا حتی خانواده پدری خود دارد!

۴- یک زن مستقل و با اعتماد به نفس کارهای خود را به سرانجام می رساند

زن مستقل هنگامیکه که تصمیم به انجام کاری می گیرد آنرا به انجام می رساند. او منتظر اجازه یا انجام آن توسط کسی نمی ماند. وی می بیند که این کار نیاز به انجام گرفتن دارد و انجامش می دهد. این دیگر ویژگی زنان مستقل و قوی است که البته خیلی از آقایان دوستش ندارند!  🙂

۵- زنان مستقل گله و شکایت بی مورد نمی کنند

یک زن قوی وقت خود را برای گله کردن از صورت نگرفتن کاری تلف نمی کند، بلکه خود آنرا به انجام می رساند یا حداقل برای آن تلاش می کند. دختر قوی و مستقل می داند که گله و شکایت حاصلی ندارد و کار نیز به خودی خود انجام نمی شود، بنابراین آنرا انجام داده و به سراغ کار بعدی خود می رود.

زن و مرد نداره، کلا افرادی که زیاد گله و شکایت می کنند راه به جایی نخواهند برد! پس برای اینکه یک دختر قوی و مستقل باشید گلایه و به قول معروف لوس بازی را کنار بزارید.

تست آنلاین شخصیت شناسی

۶- شفاف و بی تعارف حرفش را می زند، اما بی احترامی نمی کند

زن مستقل و قوی اگر مشکلی در کار و روابط بوجود بیاید شما را مطلع می سازد.

اگر رفتار نادرستی از شما سر زده به صراحت به شما تذکر می دهد، البته قصد جنگیدن ندارد بلکه می خواهد از اشتباهات پیشگیری کند

یک زن مستقل از تذکر دادن به فرد خاطی هم نمی ترسد. او فرصت طفره رفتن یا ناامید کردن سریع شما را ندارد زیرا دارای مشغله و افکار مخصوص به خود است.

۷- زنان مستقل اعتماد به نفس واقعی دارند

قبلا در ویکی روان درباره تفاوت اعتماد به نفس واقعی و کاذب مفصل صحبت کردیم، بد نیست آن مقاله را برای آشنایی بیشتر با تعریف زنان مستقل مطالعه کنید. دختر مستقل و قوی نقاط قوت و ضعف خود را می شناسد و همین نشانه اعتماد به نفس اوست.

یک زن مستقل همیشه به خودش باور دارد و راجع به خود منفی بافی نمی کند

میداند که ذهنش درگیر بسیاری از  مسائل و مشکلات است ولی با این حال آرامش و کنترل خود را حفظ می کند.

پیشنهاد می کنیم اگر قصد تبدیل شدن به یک دختر مستقل و قوی را دارید، مطلب راه های بالا بردن میزان اعتماد به نفس را در سایت ویکی روان مطالعه نمائید.

۸- اتکا به نفس از خصوصیات یک زن قوی است

یک زن مستقل منتظر نمی ماند تا دیگران کارهارا برایش انجام دهند.

ویژگی زن مستقل اینه که ممکن است نداند چگونه این کار آن کار را انجام دهد، اما اگر بداند که توان انجام آنرا دارد راهی برای انجامش می یابد

او از دیگران انتظار ندارد که مشکلاتش را حل کنند و تلاش برای حلشان را به انتظار دیگران ماندن ترجیح می دهد.

۹- یک دختر قوی و مستقل به خود انگیزه می دهد

همه گاهی نیازمند انرژی و انگیزه از طرف دیگران هستیم، با این حال در بیشتر مواقع زن مستقل نیازمند آن نیست که کسی او را به انجام کاری تشویق کند بلکه خودش در انجام کارها مشوق خود است. او خود را برای شروع کارها تشوبق می کند و انرژی بخش و ترغیب کننده خویش است. وی با این روحیه خود دیگران را به پیروی از خود نیز تشویق می کند.

بد نیست نگاهی به مطلب معنی انگیزه در روانشناسی چیست هم در سایت ویکی روان بیندازید.

۱۰- به تایید مداوم احتیاجی ندارد

باز هم تاکید می کنیم، طن مستقل بودن به معنی بی احساس بودن نیست. بلکه یک دختر مستقل و قوی گدایی محبت نمی کند.

یک زن مستقل به مورد پسند قرار گرفتن های مکرر در شبکه های اجتماعی نیاز ندارد. او مشغول انجام کارهای خود است و برای خود بیشتر از آن احترام قائل است که نیاز داشته باشد دیگران غرور متزلزل او را حفظ کنند

همیشه یک خانم زن مستقل برای بالا بردن عزت نفس خود سعی در جلب توجه کسی ندارد. خانم با استقلال بیش از این مسائل، مشغول انجام کارهای خود است و اهدافی که در سر دارد را پیگیری می کند.

۱۱- یک خانم مستقل و  قوی همیشه هدفمند است

زندگی بدون هدف معنا ندارد، اینکه دختری نداند چه می خواهد یا در انتظار چه چیزی است اصلا جالب نیست، یک زن قوی و مستقل می داند چه می خواهد بکند و برای انجام آن برنامه ای دارد. فقط لازم می داند که موانع را از سر راه خود بردارد تا به هدفش برسد.

حتما مطلب راه های تعیین هدف در زندگی را در ویکی روان مطالعه کنید.

۱۲- یک زن مستقل مدیر اتفاقات مربوط به خود است

او خود را زمامدار اتفاقات مربوط به خود می داند و صبر نمی کند تا اتفاقات برای وی بیافتند.

یک زن قوی ترجیح می دهد دلیل اتفاقات باشد تا دریافت کننده آنها، او اگر یک رهبر متولد نشده است اما می تواند ویژگی های رهبری را به خوبی بیاموزد.

همانطور که گفتیم زنان مستقل هر روز در مسیر بهتر شدن قرار دارند، تفاوتی نمی کند از کجا شروع می کنند، در نهایت خصوصیات زن مستقل را کسب می کنند. آنها روی خصوصیات برترشان سرمایه گذاری می کنند چون خواهان بهترین نسخه خود هستند!

۱۳- ریسک پذیری از خصوصیات زن مستقل است

زن مستقل از ریسک های حساب شده هراسی ندارد، البته بی گدار هم به آب نمی زند!

او بی فکر نیست و بی تامل وارد موقعیت های خطرناک نمی شود ولی با در نظر گرفتن سود و ضرر، تصمیم خود را اتخاذ کرده و به سوی آن می رود.

۱۴- زن مستقل و قوی اصلا نقش قربانی را بازی نمی کند

زن قوی و مستقل زنی است که معتقد است اتفاقات پیش می آیند و او هدف هجمه آنها نیست. این زن نمی گذارد مصیبت ها و مشکلات هویت او را تعریف کنند. می داند با تمرکز حواس می تواند کنترل ذهنش را در دست بگیرد و از آسیب های احتمالی به دور باشد.

قربانی بودن یک زن یعنی شرایط فعلی زندگی را حاصل اتفاقاتی می داند که تحت کنترل او نیست، یا زورگویی های دیگران و جامعه را دلیل وضعیت ناخواسته خود می داند، این ایده ها با مستقل بودن زن ها همخوانی ندارد.

۱۵- یک دختر مستقل همیشه روی خود سرمایه گزاری می کند

در ویکی روان زیاد روی این ویژگی زنان مستقل تاکید کردیم، چون همین خصوصیات به ظاهر ساده و کوچک زنان مستقل را از دیگران متمایز می کند. او از اینکه وقت، پول و انرژی صرف بهتر ساختن خود کند نمی هراسد.

این زن می داند که بمنظور کمک به دیگران ابتدا باید یاری رسان خود باشد

او خود را ابزاری ارزشمند برای خدمت رسانی می بیند که همواره قدردان آن است، البته خود را فراموش نمی کند و کیفیت زندگیش را فدای کمک به دیگران نخواهد کرد.

۱۶- دخترهای مستقل منتظر تائید هیچ کس نمی مانند

زمان منتظر هیچکس نمی ماند، زن مستقل نیز همینطور است. او نیاز به تائید شدن یا انگیزه دادن توسط کسی ندارد، زن قوی می داند چه می خواهد و برای رسیدن به آن اقدام عملی انجام می دهد.

یک زن مستقل منتظر نمی ماند تا عشق او را پیدا کند بلکه خود به کشف آن می پردازد. او فردی منفعل نیست که دیگران برای او تصمیم بگیرند.

پیشنهاد می کنیم مقاله تعریف عشق در روانشناسی چیست را حتما در سایت ویکی روان مطالعه نمائید.

۱۷- به پوشش های بدن نما اعتقادی ندارد

آیا زنی می خواهید که شیفته ظاهرتان باشد و در محیط های عمومی و خلوت پیوسته به شما چسبیده باشد؟

اگر اینگونه است پس یک زن مستقل مناسب شما نیست. زنان مستقل می دانند چه موقع ابراز عشق کنند. آنها می دانند مخاطب خاص آنها بخشی از زندگی آنهاست نه تمام زندگیشان. بطور خلاصه، جدا از شما هم زندگی خود را دارند و می تواند از پس خود بر بیاید. امیدواریم آقایان با این ویژگی زنان مستقل کنار بیایند.  🙂

۱۸- ممکن است دوستان اندکی داشته باشد

زنان مستقل ممکن است بسیار ترسناک باشند. چون کمتر زنی ترجیح می دهد ویژگی زنان مستقل را در خود پرورش دهد. علت چیه؟ چون زن مستقل و قوی بودن آسان نیست!!! به همین دلیل ممکن است آشنایان زیادی داشته باشند ولی از دوستان صمیمی زیادی برخوردار نباشند.

بدلیل خوی (خودم به تنهایی می توانم کارهای خودم را انجام دهم، اگر نیاز شد ازت کمک می گیرم) آنها ممکن است گاهی نتوان به آنها خیلی نزدیک شد

با این وجود، هنگامی که این خوی استقلال آنان را با آغوش باز پذیرفتید بی شک رابطه ای سرشار از صمیمیت و وفاداری در عشق از سوی زنان قوی و مستقل نصیبتان می شود.

۱۹- یک زن قوی از تنها بودن ترسی ندارد

زن مستقل مشکلی ندارد اگر هیچ دوستی در دسترس نیست که با هم به رستوران بروند یا آخرین فیلم تماشا کنند.

او از اینکه در تنهایی، شبی رمانتیک برای نظم بخشیدن به افکار خود و خلق ایده های نو داشته باشد ترسی ندارد. همین ویژگی زنان مستقل آنها را بسیار متمایز از خانم هایی می کند که وابسته بودن در هر شرایطی را دوست دارند

همچنین از اینکه تنها در سالن تئاتر یا سینما بنشیند و از نمایش لذت ببرد ذره ای نمی هراسد. او عاشق تنهایی یا جامعه گریز نیست بلکه می داند می تواند با خودش هم اوقات خوشی داشته باشد.

۲۰- عاشق مهر ورزیدن است

زن مستقل در حالیکه ممکن است از شما دور بنظر برسد اما عاشق مهر ورزیدن است.

او شاید احساساتی ترین شریک عاطفی نباشد ولی از تفکر درباره چگونگی ابراز علاقه خود به شما غافل نیست.

دختر مستقل و قوی به هیچ عنوان فردی خشک و غیر احساسی نیست، اما به خوبی می داند کجا باید عواطف ناب خود را خرج کند و چه کسی لیاقت آن را دارد

او تشنه این نیست که هر مردی به او ابراز علاقه کند. او دنبال بک رابطه قوی و ادامه دار می گردد.

۲۱- زن مستقل یک عاشق واقعی است

در بخش مشاوره آنلاین ویکی روان زیاد این سوال از سمت آقایان مطرح می شود که از کجا متوجه بشم این دختر، برای موقعیت و پول به سراغ من نیامده است؟

یادتان باشد طبق تعریف دختر قوی و مستقل واقعی (نه کسی که ادای مستقل بودن را در می آورد)، این افراد وابستگی مالی به مردشان ندارند و او را برای خودش می خواهند. همین عدم نیاز با وجود وابستگی باعث می شود عشق یک دختر قوی و مستقل به همسرش، عمیق ترین، واقعی ترین و البته زیباترین عشق میان زن و مرد را تشکیل دهد.

به همین دلیل همیشه می گوییم زنان مستقل عاشقان واقعی هستند.

۲۲- یک دختر مستقل و قوی ادا در نمی آورد!

شاید این مهم ترین تعریف دختر مستقل و قوی باشد، چون افراد زیاد ادعای مستقبل بودن دارند اما در عمل هیچ تعریفی از استقلال ندارند!

یعنی دخترانی هستند که

اما زمانی که وارد رابطه عاطفی جدی با مردی می شوند، انتظارات نامتعارف از او دارند. در واقع در ذهن این خانم ها حک شده که مرد بایدهای زیادی در رابطه دارد و می بایست بیشتر بار زندگی را به دلیل مرد بودنشان به دوش بکشند و خانم ها وظایف چندانی در زندگی ندارند.

این افراد زنان گیرنده هستند و بار مسئولیت را به خاطر زن بودنشان بر دوش مرد می اندازند. مستقل بودن زن با این افکار در تضاد است. در واقع از ویژگی زنان قوی و مستقل این است که می توانند مسئولیت را در رابطه قبول کرده و متعهدانه به آن عمل کنند.

زن مستقل چی نیست؟

به طور کامل به بررسی ویژگی های دختر قوی و محکم از دید روانشناسی پرداختیم، اما به نظر شما زنان موفق چه چیزی نیستند؟ گاهی اشتباهات اساسی در بیان خصوصیات دختر قوی و مستقل پیش می آید به باید از آنها پیشگیری شود. اما زنان قوی چه افرادی نیستند؟

چگونه زن مستقل باشیم؟

سوالات زیادی مانند چگونه دختری مستقل و قوی باشیم در سایت ویکی روان دریافت می کنیم. حالا که می دانیم زن مستقل یعنی چه باید راه تبدیل شدن به آن را هم بدانیم.

دختر قوی و محکم ویژگی هایی دارد که مورد پسند بسیار از خانم ها و البته آقایان است. قصد تبلیغ این نوع زنان را نداریم، چون بسیاری از خانم ها با خصوصیات دختر قوی و مستقل مشکل دارند و ترجیح می دهند برخلاف آن عمل که هیچ مشکلی ندارد!

اما اینکه چگونه زن مستقل باشیم به مسائل متفاوتی بستگی دارد، اولین شرط این است که باید خودتان را قبول داشته باشید. باور درونی مهم ترین اصل برای تبدیل شدن به یک دختر قوی و محکم است

دومین موضوع برای پاسخ به سوال چگونه دختری مستقل و قوی باشیم این است که باید برنامه و هدف داشته باشید و با ایجاد انگیزه کافی، آن را برای همیشه دنبال کنید. اهداف کوچک و قابل دستیابی برای خود ایجاد کنید تا رسیدن به موفقیت ممکن و باور پذیر شود.

به زنان مستقل و موفق به عنوان الگو نگاه کنید و سعی کنید درس های خوبی از زندگی آنها بگیرید. داشتن الگو نقش بسیار مهمی در رسیدن به خواسته شما دارد.

اگر شما هم پاسخ مناسبی برای اینکه چگونه دختری مستقل باشیم دارید، در بخش نظرات با ما و دیگران به اشتراک بزارید.  

پیشنهاد ویکی روان چیست؟

خب دوستان عزیز، در این مطلب سایت روانشناسی و مشاوره ویکی روان به مهم ترین ویژگی زنان مستقل پرداختیم. می بینید مستقل بودن زن اصلا اتفاق عجیب و بدی نیست، بلکه او را زیباتر و جذاب تر می کند.

مستقل بودن زن یک انتخاب است، البته نه انتخابی از سر ناچاری و نداری، بلکه راهی برای پیشرفت کردن و تبدیل شدن به انسانی بهتر. حالا انتخاب با شماست 🙂

مشاوره روانشناسی آنلاین راهی مناسب برای حل مشکلات و رفع سوالات احتمالی شماست.

زنان مستقل چه ویژگی هایی دارند؟

فهرست مطالب

افراد تصورات و تعریف‌های متفاوتی از زنان مستقل دارند. زنی که قبض‌هایش را خودش پرداخت می‌کند، وسایلش را خودش می‌‌خرد و به مردی اجازه نمی‌دهد روی ثبات یا اعتمادبه‌نفس او تاثیر منفی گذارد. زنی که به طور کامل از خود حمایت می‌کند و به توانایی خود افتخار می‌کند، مستقل تلقی می‌شود.

یک زن مستقل احساس و باور‌های خود را بر زبان می‌آورد و بر اساس ارزش‌های خود زندگی می‌کند. زنان مستقل در همه سطوح مستقل هستند – آن‌ها استقلال مالی دارند، هدف‌های خود را دنبال می‌کنند و بهترین دوست خود هستند. یک زن مستقل خودش را همان‌طور که هست دوست دارد و به زندگی شخصی‌اش، دستاورد‌هایش اهمیت می‌دهد، اما هرگز خود‌محور نیست. این مقاله از مجله بوکاپو ویژگی‌ها، روش زندگی و مشکلات زنان مستقل را بررسی می‌کند، با بوکاپو همراه باشید.

۱۰ نشانه برای شناخت زنان موفق

دنیا مملو از زنان شگفت‌انگیزی است که اهمیت خود را درک کرده و ردی از خود بر جهان به‌جای گذاشته‌اند. ما در طول زندگی با زنانی زیادی روبه‌رو می‌شویم، اما فقط تعدادی از آن‌ها ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. آیا تابه‌حال رفتار زنی شما را شگفت‌زده نکرده است؟ او راه خود را می‌رود و به دنبال جلب نظر هیچ کسی نیست. دیدن این ۱۰ نشانه در یک زن به شما می‌گوید با زنی مستقل مواجه شده‌اید.

زنان مستقل از نظر مردان

مردان امروزی مدام می‌گویند: «من زنی قوی و مستقل می‌خواهم که بتواند زند‌گی‌اش را جمع‌وجور کند و از خودش مراقبت کند.». شنیدن این جملات از مرد‌ها خیلی خوب است. این نشان می‌دهد انتظارات و تصورات مردان از زنان در مقایسه با پدران خود تغییرات شگرفی داشته است. مردان پذیرش بیشتری نسبت به زنان موفق دارند و در کنار آن‌ها احساس خطر نمی‌کنند.

البته یک مشکل بزرگ این وسط وجود دارد! مرد‌هایی که برای دوستی و ازدواج خواهان زنان مستقل هستند، در زمان مواجه با یک زن مستقل زیاد رضایت ندارند و ارتباط خوبی نمی‌گیرند. این مسئله نشان از عدم آگاهی مردان نسبت به ویژگی‌های زنان مستقل دارد. مردان متوجه نبودند که با چه مدل زنانی روبه‌رو هستند. روبه‌روشدن با زنان مستقل و پذیرش آن‌ها در زندگی برای آن‌ها مثل خارج‌شدن از منطقه امن (comfo zo e) خود است.

مطالعه‌ای دراین‌رابطه در اواخر سال ۲۰۱۵ در بولتن شخصیت و روانشناسی اجتماعی (Pe so ali y a d Social Psychology) چاپ شد. این مطالعه نشان داد که مردان علاقه‌ای به‌قرار ملاقات با زنان باهوش‌تر از خود ندارند. درحالی‌که بیش از ۸۰ درصد از مردان هوش را به‌عنوان یک شرط اصلی در پروفایل دوست‌یابی خود می‌نویسند.

علی‌رغم این صحبت‌های مطرح شده، کمتر مستقل بودن، کمتر موفق بودن و کمتر جاه‌طلب بودن یک زن تضمینی بر داشتن یک رابطه عالی نیست. روابط باید بر پایه عشق، حمایت و درک استوار باشند. زندگی موفق باراک اوباما و میشل نمونه موفقی از این جریان است. او امروز از خود به‌عنوان شوهر میشل یاد می‌کند تا به او اجازه درخشش بدهد. زوج بودن یک رقابت نیست بلکه فرصتی برای رشد کردن کنار یکدیگر است. اگر در رابطه خود احساس رقابت منفی دارید و در حال صدمه زدن به یکدیگر هستید اینجا کلیک کنید و از شکست رابطه خود جلوگیری کنید.

استیو هاروی در کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن توصیه‌های موثری به شما برای برقراری ارتباط بهتر با شریک عاطفی‌تان دارد. او با این کتاب به شما می‌گوید چگونه به مردان کمک کنید تا بدون جبهه‌گیری شخصیت مستقل شما را در کنارشان بپذیرند و روابط مسالمت‌آمیزی برقرار کنند. پیشنهاد می‌کنیم در اولین فرصت نکات کلیدی این کتاب را مرور کنید.

۱۰ ویژگی یک زن مستقل که یک مرد باید بداند

در دنیای امروز زنان نیز پابه‌پای مردان در جامعه حضور دارند و مسئولیت‌های مهمی را عهده‌دار هستند. به عبارتی صنعتی‌شدن جوامع و حق‌خواهی زنان خیلی زود آن‌ها را به آمال و آرزوها‌ی تاریخی زنان دنیا رسانده است. مردان نیز خواهان یک زن مستقل، قوی و باهوش هستند. اما اکثر آن‌ها نمی‌دانند در حضور یک زن با اعتمادبه‌نفس، جاه‌طلب، جذاب و مستقل چگونه برخورد کنند. آگاهی مردان از ویژگی زنان مستقل آن‌ها را با شرایط ذهنی بهتری سر قرار می‏فرستد.

آگاهی از ۱۰ ویژگی زن مستقل که یک مرد باید بداند، شاید سر قرار رفتن با او را به مسئله‌ای دلهره‌آور تبدیل کند. اما این آگاهی خوب است، مردان باید بدانند با چه زنی ملاقات خواهند داشت. علاوه بر این، یک زن قوی دوستی شگفت‌انگیز است، تا زمانی که با او رفتار صادقانه‌ای داشته باشید او با تمام وجود در رابطه خواهد ماند. یک زن قوی یکی از بهترین انواع زنان برای قرار ملاقات است، چرا که علاقه و تعهد او به شما خالصانه و واقعی خواهد بود.

یک زن مستقل کیست؟

زنان قوی و مستقل الهام‌بخش همه هستند، اما برخی مردان حتی نمی‌دانند با چه گنجی روبه‌رو هستند. مردان اینقدر در نقش مردسالارانه خود فرورفته‌اند که حتی نمی‌دانند شما بدون آن‌ها چه‌قدر قوی هستید. اگر در یکی از این روابط گرفتار شده‌اید، ممکن است نیاز به دیدن نشانه‌هایی داشته باشید که بدانید چه‌قدر قوی و مستقل هستید.

زنان اطراف خود را دوباره ببینید. دنبال‌کردن این نشانه‌ها شما را به زنان مستقل زیادی می‌رساند. یک زن مستقل نه‌تنها باری بر دوش دیگران اضافه نمی‌کند، بلکه بار‌ها در مسیر زندگی باری از دوش آن‌ها برمی‌دارد.

مشکلات زنان مستقل

زنان مستقل در سراسر دنیا تقریبا با مشکلات مشابهی مواجه هستند. برخی از متداول‌ترین مشکلات زنان مستقل در زیر لیست شده است.

امروزه زنان مستقل تحسین می‌شوند و در گوشه‌وکنار دنیا اسمی برای خود دست‌وپا می‌کنند، اما هنوز راه برای زندگی زنان مستقل هموار نیست. انگشت اشاره در جوامع سنتی به سمت آن‌هاست و گاهی عرصه را برای یک زندگی معمولی بر آن‌ها تنگ می‌کنند.

کلام آخر

نشانه‌های بارزی برای شناخت زنان مستقل اطراف ما وجود دارد. آن‌ها به معنای واقعی کلمه خودشان هستند. پایبندی به اصول و عقاید خود را به منافع ترجیح می‌دهند و از باور‌های درست خود کوتاه نمی‌آیند. انسان‌هایی که با برنامه‌ریزی برای زندگی و کار خود شخصیت مستقلی در محیط خانواده و کار دارند و معمولاً مردان از ارتباط مستمر با این زنان طفره می‌روند. با وجود مشکلاتی که یک زن مستقل به دلیل هم رنگ نبودن با جامعه تحمل می‌کند، اما به دلیل صداقت با خود حاضر نیست تن به خواسته‌های دیگران و جلب رضایت آن‌ها دهد.

افراد مستقل درباره مسائل شخصی خود تصمیم می‌گیرند و وابستگی به عقیده و اظهار و نظر دیگران ندارند. از نظر مالی به کسی وابسته نیستند و درباره مسائل زندگی جدی فکر می‌کنند.

مردان زنان مستقل را تحسین می‌کنند، اما از نزدیک شدن و ایجاد ارتباط عاشقانه با آن‌ها هراس دارند. اگرچه مردان زنان باهوش و قوی را دوست دارند، اما نباید از آن‌ها قوی‌تر و مستقل‌تر باشد.

از ویژگی‌های بارز این زنان می‌توان به خودباوری، اعتمادبه‌نفس، اهمیت ندادن به حرف دیگران، استقلال مالی، خودمراقبتی و عدم نیاز به تایید مردان برای داشتن یک احساس خوب اشاره کرد.

من مي‌خواهم بدانم که، راستي راستي زندگي يعني اينکه توي يک تکه جا، هي بروي و برگردي تا پير بشوي و ديگر هيچ، يا اينکه طور ديگري هم توي دنيا مي‌شود زندگي کرد؟. نوشتن برای من خروج از منطقه امن ذهنم و پا گذاشتن در دنیایی است که بار‌ها به من ثابت کرده از تصورات من چیزی فراتر دارد! مثل قصه ماهی سیاه کوچولو که زندگی در برکه‌ای کوچک را به امید روبه رو شدن با دنیای ناشناخته ته جویبار وداع گفت و در آخر دیدن اقیانوسی بی‌کران نصیبش شد.

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

Δdocume .ge Eleme ById( ak_js_1 ).se A ibu e( value, ( ew Da e() ).ge Time() );

زن مستقل