جامپر کودک


جامپر کودک

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع جامپر کودک و تاب جامپر و یا جامپر کودک سقفی از برندهای معتبر،جامپرهای موزیکال و چراغدار بازی و سرگرمی بچه. جامپر بازی بچگانه با تضمیت کیفیت و اصالت – بامبینو کالا


جامپر کودک

جامپر کودک

جامپر کودک از جمله لوازم بازی کودک است که با ایجاد پرش به بالا و پایین به سرگرم شدن بچه‌ها کمک می‌کند. والدین در هنگام خرید جامپر کودک سؤال‌های زیادی دارند. انواع جامپر کودک چه فرقی با هم دارند؟

بهترین مدل جامپر کودک چیست؟ در هنگام خرید به چه نکاتی توجه کنیم؟آشنایی با ویژگی‌های مدل‌های مختلف جامپر کمک زیادی برای پاسخ به این سؤال‌ها می‌کند. همچنین مدل‌های جدید جامپر تنوع زیادی در نوع اسباب‌بازی‌های نصب شده روی وسیله دارند. آشنایی با کاربردهای این اسباب‌بازی‌ها و مقایسهٔ آنها می‌تواند برای انتخاب بهترین مدل جامپر بچه کاربردی باشد.

آشنایی با انواع جامپر کودک

به طور کلی انواع جامپر کودک به دو دستهٔ معلق و زمینی تقسیم‌بندی می‌شوند. مدل‌های معلق به سقف، چارچوب درب یا گاهی میلهٔ بارفیکس متصل می‌شوند. مدل‌های زمینی نیز به دو صورت عمده طراحی می‌شوند: کابل‌های متصل به فریم فلزی یا تخته پرش. به صورت محدود برخی مدل‌ها نیز به صورت فنردار طراحی می‌شوند. هر یک از مدل‌های جامپر بر اساس ساختارشان مزایا و معایبی دارند که لازم است در هنگام خرید جامپر کودک مد نظر قرار گیرد.

جامپر سقفی کودک(تاب جامپر کودک) (Ceili g Jumpe )

مدل‌های جامپر کودک سقفی همان طور که از اسم‌شان مشخص است به سقف متصل می‌شوند به این تاب جامپر کودک نیر گفته می‌شود و به دلیل ارتفاع زیاد جهش بیشتری دارند که برای بعضی از بچه‌ها جذاب است. برای نصب این مدل‌ها باید از نیروی متخصص کمک بگیرید که باعث افزایش هزینه‌ها می‌شود. اما در مقابل ایمنی بیشتری نسبت به مدل‌های متصل به درب خواهند داشت. به دلیل نیاز به سوراخ‌کاری در سقف، امکان استفاده از این مدل‌ها در خانه‌های اجاره‌ای وجود ندارد. همچنین پیش از خرید جامپر سقفی لازم است سازهٔ سقف را برای امکان نصب این وسیله بررسی کنید.

جامپر متصل به درب (Doo way Jumpe )

در بعضی از مدل‌های جامپر، یک صندلی نرم به کابل‌های کشی متصل است که با یک گیرهٔ محکم به چارچوب درب نصب می‌شود. بدین ترتیب صندلی در هوا معلق شده و بچه‌ها با نشستن در داخل صندلی با نیروی وزن خود به سمت بالا و پایین حرکت کرده و یاد می‌گیرند تعادل خود را حفظ کنند. این مدل‌ها نسبتاً کوچک هستند و فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند. نصب آنها نیز در مقایسه با مدل‌های سقفی دردسر خاصی برای والدین ندارد. به این مدل‌ها نیز تاب جامپر کودک گفته می‌شود، در بعضی مدل‌ها، امکان باز کردن کابل‌ها و استفاده از صندلی آن به صورت صندلی کودک و صندلی غذا وجود دارد.

پیش از خرید جامپرهای متصل به درب، باید امکان اتصال آنها به قاب درب اتاق‌های خود را بررسی کنید چون همهٔ درها امکان نصب این وسیله را ندارند. یکی از نقاط ضعف این مدل‌ها نگرانی از چرخش بچه‌ها و برخورد آنها به چارچوب درب است. به همین دلیل والدین باید در حین نشاندن بچه‌ها در داخل این جامپر دورادور مراقب آنها باشند و بچه‌ها را تنها نگذارند. این مدل‌ها زمانی که استفاده نمی‌شوند باید از چارچوب درب جدا شده و کنار گذاشته شوند. تعداد اسباب‌بازی‌های در نظر گرفته برای این مدل‌ها نیز محدود است.

جامپر زمینی با فریم فلزی (S a io a y Jumpe )

در بعضی مدل‌های جدید جامپر یک فریم محکم فلزی بر روی زمین قرار می‌گیرد و سپس صندلی کودک با کمک فنر یا کابل‌های کششی از ۴ نقطه به فریم متصل می‌شود. با قرار گرفتن بچه‌ها در داخل جامپر، فنرهای متصل به صندلی تحت تأثیر نیروی وزن، کودک را به بالا و پایین حرکت می‌دهد که باعث ایجاد هیجان و سرگرمی در بچه‌ها می‌شود. 

این مدل‌های جامپر در مقایسه با مدل‌های معلق فضای نسبتا بیشتری اشغال می‌کنند و مراحل نصب اولیه‌شان اندکی زمان می‌برد. اما به دلیل قرار گرفتن در یک مکان ثابت، ایمنی بیشتری دارند. در بیشتر مدل‌ها امکان تنظیم صندلی در ۳ یا ۴ ارتفاع متناسب با قد کودک نیز وجود دارد که به والدین اجازه می‌دهد متناسب با سن بچه‌ها بهترین حالت را انتخاب کنند.

جامپر  با تخته پرش (Ac ivi y Ce e )

جدیدترین مدل‌های جامپر از نظر طراحی متحول شده و بسیاری از معایب جامپرهای قدیمی را به نقاط قوت تبدیل کرده‌اند. در این مدل‌ها، به جای اینکه صندلی نوزاد از بالا به کش‌ها یا فنرهایی وصل شده و بالا و پایین بپرد، یک صفحهٔ پلاستیکی به عنوان تخته پرش از پایین به فریم جامپر متصل شده و پاهای کودک روی این صفحه قرار می‌گیرد. بچه‌ها با فشار دادن پاها بر روی تخته پرش، می‌توانند به بالا و پایین حرکت کنند. مقدار جهش این مدل‌ها به اندازهٔ مدل‌های فنردار نیست اما حرکت جامپر کاملاً متکی به حرکات خود بچه‌هاست. بدین ترتیب نه تنها استفاده از جامپر آنها را تنبل نمی‌کند بلکه به تقویت عضلات پا کمک می‌کند.

اغلب مدل‌های جامپر با تخته پرش، چندکاره هستند و به همین دلیل ایستگاه بازی نامیده می‌شوند. پس از بزرگ شدن بچه‌ها صفحهٔ پلاستکی که در زیر پای بچه قرار داشت، در فضای خالی میانی سینی جامپر نصب شده و محصول به یک میز بازی تبدیل می‌شود. بچه‌ها می‌توانند با حرکت به دور میز با اسباب‌بازی‌های مختلف سرگرم شده و به کنجکاوی و اکتشاف بپردازند. با بزرگتر شدن بچه‌ها، اسباب‌بازی‌ها از روی میز بازی جدا شده و می‌توان از آن به عنوان یک میز کاردستی و نقاشی کوچک استفاده کرد. بدین ترتیب عمر مفید محصول افزایش یافته و همچنین احساس تعلق بچه‌ها نسبت به آن بیشتر خواهد بود.

سایر مدل‌های جامپر کودک

در مقابل مدل‌های رایج جامپر، مدل‌هایی نیز وجود دارند که تنها در موارد خاص کاربردی هستند. بعضی از مدل‌های جامپر مثل تاب کودک از بالا به یک فریم فلزی بلند متصل می‌شوند. این مدل‌ها بیشتر برای بازی کردن در فضای باز کاربرد دارند.

در بعضی مدل‌های جامپر بچه، یک سیستم فنری بر روی پایه نصب شده و صندلی جامپر به شکل حیواناتی همچون اسب طراحی می‌شود و بچه‌ها با فشار پاها بر روی زمین می‌توانند به بالا و پایین حرکت کنند. این مدل‌ها برای سرگرمی بچه‌های خردسال مناسب هستند. 

چگونه بهترین مدل جامپر را انتخاب کنیم؟

بهترین مدل جامپر، مدلی است که بیشترین تطابق را با نیازهای شما و هدف‌تان از خرید جامپر داشته باشد. برای انتخاب بهترین مدل جامپر بهتر است ابتدا زمینی یا سقفی بودن جامپر را تعیین کنید. همچنین در صورت انتخاب مدل‌های زمینی، لازم است بین مدل‌های معمولی یا مدل‌های با تخته پرش تصمیم‌گیری کنید.

جامپر معلق یا جامپر زمینی؟

کارکرد اصلی جامپر، تخلیهٔ هیجان بچه‌ها به شکلی مثبت و سرگرم کننده است. همچنین در اوقاتی که دست والدین بند باشد، می‌توان به طور موقت از این وسیله برای نگهداری بچه‌ها در یک نقطه استفاده کرد. اگر فضای کمی برای قرار دادن جامپر در اختیار دارید و تنها هدف‌تان از خرید جامپر کارکرد اصلی آن است، مدل‌های کوچک با قابلیت نصب به چارچوب درب به خوبی پاسخگوی نیازهای شما خواهند بود.

اگر دوست دارید محصول انتخابی کارایی بیشتری داشته باشد، می‌توانید مدل‌های زمینی را مد نظر قرار دهید. این مدل‌ها فضای بیشتری اشغال می‌کنند اما علاوه بر عملکرد اصلی جامپر، یک ایستگاه بازی هم هستند و بچه‌ها می‌توانند حتی بدون نشستن در داخل جامپر و صرفاً با چرخیدن به دور آن سرگرم شوند. این مدل‌ها قیمت بالاتری نسبت به مدل‌های تک‌کاره دارند اما در مقابل می‌توانند شما را از خرید بسیاری از اسباب‌بازی‌ها معاف کنند. 

جامپر معمولی یا با تخته پرش؟

مدل‌های جامپر با تخته پرش، مکانیسم عملکرد کاملاً متفاوتی دارند. جهش بچه‌ها در این وسیله به اندازهٔ مدل‌های دیگر محسوس نیست و برخی کودکان ممکن است با این موضوع ارتباط برقرار نکنند. همچنین حرکت دادن پاها بر روی تخته ممکن است برای بعضی بچه‌ها سخت باشد. انتخاب این مدل‌ها، کاملاً به روحیات بچه‌ها بستگی دارد. بنابراین بهتر است در هنگام خرید، هر دو نوع جامپر زمینی را تست کرده و مدلی را انتخاب کنید که کودک شما با آن راحت است.

نکات مهم در خرید جامپر کودک

اولین نکته‌ای که در خرید جامپر مورد توجه قرار می‌گیردردهٔ سنی مناسب برای استفاده از این وسیله است. استفاده از جامپر از زمانی که بچه‌ها بتوانند کنترل سر و گردن خود را حفظ کنند شروع شده و تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که بچه‌ها سعی کنند به تنهایی از صندلی جامپر بیرون بیایند. 

ظرفیت وزنی

حداقل و حداکثر ظرفیت وزن جامپر که توسط تولید کننده اعلام می‌شود باید مد نظر قرار گیرد. اکثر مدل‌ها ظرفیتی در حدود ۱۲ کیلوگرم دارند و حدوداً از ۶ ماهگی تا ۲ سالگی قابل استفاده هستند. مدل‌های چندکاره با قابلیت تبدیل به میز بازی و میز کودک می‌توانند به مدت طولانی‌تر مورد استفاده قرار گیرند.

کیفیت ساخت و ایمنی

در هنگام خرید جامپر باید کیفیت کابل‌های آن را بررسی کنید و مطمئن شوید تمامی کابل‌ها سالم و محکم هستند. در مورد مدل‌های زمینی، محکم و پایدار بودن فریم نیز اهمیت زیادی خواهد داشت. عدم استفاده از پلاستیک و رنگ‌های مضر برای کودکان نکتهٔ مهمی است که لازم است همواره در هنگام خرید لوازم کودک و نوزاد مورد توجه قرار گیرد.

همچنین کیفیت اتصال اسباب‌بازی‌ها و سایر اجزای جامپر را به خوبی بررسی کنید تا مطمئن شوید احتمال گیر کردن دست، انگشت و پای بچه‌ها در هیچ بخشی از اجزای وسیله وجود ندارد. مطمئن شوید اجزای ریز اسباب‌بازی‌ها به اندازهٔ کافی محکم هستند و بچه‌ها توانایی جدا کردن و قورت دادن آنها را ندارند. 

قابلیت تنظیم ارتفاع

بچه‌ها همیشه باید در وضعیتی داخل جامپر قرار بگیرند که فقط نوک پای آنها روی زمین باشد. بنابراین، قابلیت تنظیم ارتفاع و هماهنگی وسیله با قد بچه‌ها اهمیت زیادی در کارایی مدل انتخابی خواهد داشت. بهتر است در هنگام خرید حداقل ارتفاع مدل انتخابی را با قد فعلی بچه‌ها کنترل کنید تا بتوانید به مدت بیشتری از محصول استفاده کنید.

صندلی مناسب با روکش نرم و راحت

برای اطمینان از راحتی و سلامتی کودک در هنگام نشستن در داخل جامپر، بهتر است طراحی صندلی و کیفیت پد رویی آن را مد نظر قرار دهید. صندلی باید از نظر ارگونومیک با بدن بچه‌ها سازگار بوده و در هنگام نشستن در داخل آن احساس راحتی کنند. روکش پددار صندلی از فشار آمدن به ماهیچه‌های پا جلوگیری می‌کند. روکش باید نرم و راحت بوده و از سر خوردن بچه‌ها در هنگام نشستن جلوگیری کند. قابلیت تنفس روکش و جلوگیری از تعریق نیز نقش مهمی در راحتی بچه‌ها دارد.

محل قرارگیری تغذیه و لیوان

جامپر وسیله‌ای برای بازی و سرگرمی بچه‌هاست و می‌تواند محل مناسبی برای غذا دادن به بچه‌هایی باشد که در حالت عادی تمایل زیادی به غذا خوردن ندارند. بعضی از تولید کنندگان این موضوع را مد نظر قرار داده و محل مناسبی برای قرارگیری لیوان و میان وعده بر روی سینی بازی تعبیه می‌کنند. 

پاکسازی آسان

یکی از پرزحمت‌ترین مراحل مراقبت از کودکان برای والدین، پاکسازی مکرر لوازم آنهاست. دقت کردن به قابلیت‌های محصول برای پاکسازی آسان دردسرهای شما در حین استفاده از جامپر کودک را به نحو چشمگیری کاهش خواهد داد. مهمترین نکاتی که لازم است در این زمینه مد نظر قرار دهید عبارتند از:

نکات مهم در خرید جامپر زمینی

مهمترین موضوعی که در مورد خرید مدل‌های زمینی جامپر باید مورد توجه قرار دهید ابعاد آنهاست. شما باید فضای کافی برای قرار دادن جامپر در اتاق کودک در اختیار داشته باشد. همچنین ممکن است بخواهید از جامپر در اتاق‌های مختلف یا حتی بالکن و حیاط نیز استفاده کنید. در این صورت باید وزن وسیله و عبور راحت آن از درهای اتاق و بالکن را باید کنترل کنید.

صندلی با چرخش ۳۶۰ درجه

در مدل‌های جدید یک سینی بازی دایره‌ای دور تا دور جامپر تعبیه می‌شود. با قابلیت چرخش صندلی به صورت ۳۶۰ امکان بازی با اسباب‌بازی‌های مختلف فراهم می‌شود. بدین ترتیب والدین نیاز به جابه‌جا کردن مکرر اسباب‌بازی‌ها ندارند و هر بار کافیست جهت صندلی را عوض کنند.

پلاستیک محافظ فریم

در مدل‌های زمینی جامپر بچه تعبیهٔ محافظ‌های پلاستیکی از سر خوردن و واژگونی فریم جلوگیری می‌کند. این غلاف‌های پلاستیکی همچنین از قرارگیری مستقیم پایه‌ها روی زمین و آسیب دیدن فرش و پارکت جلوگیری می‌کنند.

نکات مهم در خرید جامپر معلق

مهمترین نکته در انتخاب و خرید جامپر متصل به قاب درب، سازگاری آن با درهای خانه شماست. در بسیاری از خانه‌های آپارتمانی درها بدون نعل درگاه اجرا می‌شوند و استفاده از آنها برای نصب جامپر ایدهٔ خوبی نیست. همچنین چارجوب درب باید اندکی نسبت به دیوار بیرون زدگی داشته باشد تا بتوانید گیرهٔ جامپر را به آن متصل کنید. کف زمین باید صاف باشد و درهایی که قاب آنها ارتفاع دارد مناسب نیستند.

عرض دیوار

معمولاً اتصال جامپر به قاب درب با گیره‌های فنری صورت می‌گیرد که نصب آن آسان است اما دامنهٔ باز و بسته شدن گیره‌ها محدود است. بنابراین عرض دیوار برای امکان استفاده از این گیرهٔ جامپر مهم است. حداقل و حداکثر عرض دیوار برای نصب جامپر که معمولاً بین ۱۰ سانتی‌متر تا ۱۶ سانتی‌متر است. اما برای اطمینان بیشتر بهتر است راهنمای محصول را مطالعه کنید.

سایر روش‌های اتصال جامپر معلق

در صورتی که درهای خانهٔ شما قابلیت نصب جامپر کودک را نداشته باشند ممکن است بخواهید از روش‌های دیگری برای نصب جامپر استفاده کنید. اتصال به میلهٔ بارفیکس در راهرو، اضافه کردن نگه‌دارنده‌های چوبی به دو طرف قاب درب و قلاب‌های متصل به سقف از جمله روش‌هایی هستند که برخی افراد استفاده می‌کنند. با این حال، این روش‌ها بدون کمک گرفتن از فرد متخصص و مطمئن می‌توانند ایمنی کودک شما را به خطر بیندازند و به هیچ وجه توصیه نمی‌شوند.

بررسی انواع اسباب‌بازی‌ها در جامپر کودک

یکی از تفاوت‌های مدل‌های جدید جامپر با مدل‌های کلاسیک افزایش تعداد و تنوع اسباب‌بازی‌هاست. در مدل‌های جدید به چند عدد اسباب‌بازی محدود صرفاً برای سرگرمی بچه‌ها بسنده نمی‌شود. بلکه دور تا دور محصول به صورت ۳۶۰ درجه با اسباب‌بازی‌های متنوع پر شده و طیف وسیعی از اشکال، رنگ‌ها، حرکات و صداها را پوشش داده می‌شود. این مدل‌ها نقش یک ایستگاه بازی را برای بچه‌ها دارند و به تقویت مهارت‌های شناختی بچه‌ها نیز کمک می‌کنند. 

برخی از کمپانی‌های تولید کننده جامپر کودک مدل‌هایی با عملکرد مشابه و طراحی متفاوت اسباب‌بازی‌ها عرضه می‌کنند. در این شرایط، در نظر گرفتن نکاتی همچون طراحی محصول، تعداد و کیفیت اسباب‌بازی‌ها می‌تواند برای مقایسه مدل‌های مختلف و انتخاب مدل مناسب کاربردی باشد.

تنوع در انواع صداها

در بسیاری از مدل‌های جدید جامپر یک کیبورد یا پیانوی کوچک رنگی تعبیه می‌شود که به تقویت مهارت‌های شنیداری کودکان کمک می‌کند. در بعضی مدل‌ها امکان جداسازی کیبورد و بازی با آن به صورت جداگانه و یا متصل کردن آن به تخت کودک نیز وجود دارد. پخش صدا در جامپرها می‌تواند به سه شکل صورت گیرد:

در بعضی مدل‌ها تنها برخی از این حالت‌ها در نظر گرفته شده و در برخی مدل‌ها ترکیبی از هر سه حالت وجود دارد. با توجه به اینکه هر یک از حالت‌ها برای یکی از مراحل رشد کودک مناسب‌تر هستند، مدل‌هایی که از چند حالت پخش صدا بهره می‌برند در طولانی مدت کارایی بیشتری دارند.

تنوع در شکل، طرح، و بافت اسباب‌بازی‌ها

به طور کلی هر چه تنوع اشکال هندسی، رنگ‌ها، حیوانات و اشیاء مختلف در طراحی اسباب‌بازی‌ها بیشتر باشد، تأثیر آن در تقویت مهارت‌های دیداری و شناختی بچه‌های کوچک بیشتر خواهد بود. ترکیبی از اسباب‌بازی‌ها نرم و پارچه‌ای و اسباب‌بازی‌های پلاستیکی سخت، سطوح صاف و مشبک نیز مواردی هستند که به بچه‌ها در به کارگیری حس لامسه و یادگیری مفاهیمی همچون نرمی و زبری کمک می‌کنند.

تنوع در نوع حرکات اسباب‌بازی

یکی از نکات دیگری که می‌توانید در بررسی اسباب‌بازی‌ها مورد توجه قرار دهید تنوع در نحوهٔ حرکات اسباب‌بازی‌هاست. امکان فشار دادن دکمه‌ها یا چرخاندن اسباب‌بازی‌ها به رشد مهارت‌های حرکتی ظریف در بچه‌ها کمک می‌کند. بعضی از مدل‌ها ترکیب متنوع و حساب شده‌ای از اسباب‌بازی‌های معلق با حرکت آونگی، اسباب‌بازی‌های پایه‌دار با قابلیت خم شدن و تا شدن، حرکات فنری، جهشی، چرخشی و دورانی عرضه می‌کنند که به بچه‌های خردسال کمک می‌کند با انواع حرکات آشنا شده و به تفاوت‌های آنها توجه کنند.

کنجکاوی و تقویت قوه تخیل

داشتن تم مخصوص با ترکیبی از حیوانات و اشیاء هم‌گروه (مثلاً حیوانات دریایی و یا پرندگان)، قرار گرفتن برخی اشیاء داخل گوی‌های کروی شفاف، تماشا کردن انعکاس تصاویر در داخل آیینه‌های پلاستیکی از جمله ویژگی‌هایی هستند که با ایجاد احساس کنجکاوی و تحریک قوه تخیل به رشد خلاقیت و مهارت‌های قصه‌پردازی در بچه‌ها کمک می‌کنند.

آموزش و یادگیری

در بعضی مدل‌ها با حرکت بچه‌ها صداهایی پخش شده یا چراغ‌های چشمک‌زن روشن می‌شوند که علاوه بر تشویق بچه‌ها به حرکت بیشتر، به درک روابط علت و معلولی در بچه‌ها کمک می‌کند. مهره‌ها و اسباب‌بازی‌های چند تایی با قابلیت حرکت دادن می‌توانند برای آموزش شمارش به کودکان به کار روند. در بعضی مدل‌ها دکمه‌هایی برای پخش صداهای حیوانات نیز در نظر گرفته می‌شود که به یادگیری آنها در مورد حیوانات و تطبیق صداها با اشکال کمک می‌کند.

همچنین میتوانین از صفحه واکر کودک و روروک بازدید فرمایید.

@co ex :h p:schema.o g,@ ype:P oduc , ame: ,image:h ps:bambi okala.comimages humbs0005742_-b igh -s a s-mi ie-mouse_625.jpeg,h ps:bambi okala.comimages humbs0004975_-huile- oys-696_625.jpeg,h ps:bambi okala.comimages humbs0004289_-f og_625.jpeg,h ps:bambi okala.comimages humbs0004286_-bumpe _625.jpeg,h ps:bambi okala.comimages humbs0005732_-b igh -s a s- emo_625.jpeg,desc ip io : . ,sku:bmbwalke s,mp :walke spage001,b a d:@ ype:B a d, ame: ,offe s:@ ype:Agg ega eOffe ,u l:h ps:bambi okala.comwalke s,offe Cou :18,lowP ice:13000000,highP ice:65000000,p iceCu e cy:IRR,availabili y:h ps:schema.o gI S ock, eview:@ ype:Review,au ho :@co ex :h ps:schema.o g,@ ype:Pe so , ame: ,da ePublished:2022-03-28, eviewBody: , eviewRa i g:@ ype:Ra i g, a i gValue:90,bes Ra i g:100,agg ega eRa i g:@ ype:Agg ega eRa i g,bes Ra i g:100, a i gCou :5, a i gValue:90@co ex :h p:schema.o g,@id:h ps:bambi okala.com,@ ype:O ga iza io , ame: ,u l:h ps:bambi okala.com,logo:h ps:bambi okala.comimages humbs0002464.p g,co ac Poi :@ ype:Co ac Poi , elepho e: 2188985264,co ac Type:sales,a eaSe ved:FA,sameAs:h ps:www.i s ag am.combambi okala,h ps:www.apa a .combambi okala,h ps: eleg am.mebambi okala,h ps:www.li kedi .comcompa ybambi okala

۵ سوال رایجی که والدین هنگام خرید جامپر کودک می‌پرسند

جامپر کودک (Baby Jumpe ) از جمله لوازمی در خرید سیسمونی نوزاد محسوب می‌شود که بسیاری از مادرها سوالات متعددی در مورد آن دارند و مطمئن نیستند در چه شرایطی می‌تواند انتخاب ایده‌آل برای آنها محسوب شود. زمانی که نوزاد شروع به راه رفتن می‌کند، والدین دو دغدغه اساسی دارند؛ اول مراقبت کامل از کودک به منظور اجتناب از آسیب دیدن، و دوم فراهم ساختن بهترین شرایط برای سرعت بخشیدن به فرایند یادگیری. جامپر از جمله لوازمی است که در صورت انتخاب مدل مناسب و استفاده صحیح می‌تواند کمک شایانی به این موضوع کند.

در این مطلب به سوالات متداول والدین در هنگام خرید جامپر کودک اشاره خواهیم کرد.

 ۱- مدل‌های مختلف جامپر کودک چه تفاوتی با هم دارند؟

به طور کلی جامپر کودک یک صندلی پد دار نرم می‌باشد که به کمک تعدادی کش محکم به تکیه‌گاه محکمی متصل شده است. کودک با قرارگیری در داخل صندلی می‌تواند قدم‌های کوتاه برداشته یا خود را به بالا و پایین پرتاب کند. متناسب با محل نصب کش‌های جامپر می‌تواند مدل‌های مختلفی داشته باشد.

 ۲- استفاده از جامپر کودک چه مزیتی دارد؟

هدف اصلی از خرید جامپر، حفظ ایمنی و سرگرم کردن کودکانی است که تازه شروع به راه رفتن کرده‌اند. کودکان نوپا همواره باید زیر نظر والدین باشند تا از برخورد با اشیاء خطرناک در خانه و آسیب دیدن در امان باشند. از آنجایی که گاهی والدین مشغله‌های ضروری دیگری دارند که نمی‌توانند از عهده این کار برآیند، استفاده از یک جامپر برای سرگرم کردن و نگهداری نوزاد در یک نقطه بسیار مفید می‌باشد.

 ۳- در چه سنی می‌توان از جامپر استفاده کرد؟

به طور کلی جامپر کودک، در سنینی که دیگر امکان استفاده از تاب برقی نوزاد و گهواره برقی نوزاد برای نگهداری از نوزاد در یک مکان وجود ندارد، به عنوان جایگزین مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمان مناسب برای استفاده از جامپر زمانی است که ستون فقرات و گردن کودک به اندازه کافی قوی شده باشد و کودک بتواند سر خود را بالا نگه دارد و نیاز به محافظ سر و گردن نداشته باشد. بسیاری از نوزادان پس از شش ماهگی این توانایی را دارند، با این حال نوزادان مختلف ممکن است اندکی زودتر یا دیرتر این مهارت را پیدا کنند.

۴- آیا جامپر در راه رفتن کودک مشکل ایجاد می‌کند؟

یکی از ایرادهایی که به انواع جامپر گرفته می‌شود، آن است که رشد مهارت‌های حرکتی کودکان را به تاخیر انداخته و به دلیل ایجاد تغییر شکل در لگن کودک، بر نحوه راه رفتن وی در آینده اثر منفی می‌گذارد. برای جلوگیری از این مشکلات باید به میزان استفاده از جامپر دقت کنید. کاربرد اصلی جامپر، سرگرم کردن نوزاد در یک نقطه امن برای مدتی کوتاه است و نباید بیش از حد از آن استفاده شود. حد مناسب استفاده از جامپر برای نگهداری کودک حدود ۱۰-۱۵ دقیقه و نهایتا ۲ بار در طول روز می‌باشد.

 ۵- جامپر یا روروک؟

یکی دیگر از سوالات متداول والدین هنگام خرید سیسمونی نوزاد، انتخاب میان جامپر و روروک می‌باشد. باید بدانیم که روروک‌ها ایراد اشاره شده برای جامپر از نظر ایجاد مشکل در راه رفتن کودک (در صورت استفاده بیش از حد را دارند). با این تفاوت که مزیت اصلی جامپر یعنی نگهداری کودک در یک نقطه را نیز ندارند و کودک به همراه روروئک می‌تواند به سمت هر نقطه‌ای از خانه حرکت کند. به همین دلیل کارشناسان به طور کلی استفاده از روروک را چندان توصیه نمی‌کنند.

جامپر کودک می‌تواند یکی از لوازم بسیاری کاربردی در خرید سیسمونی نوزاد محسوب شود. زیرا والدین می‌توانند در اوقاتی که مشغله‌های ضروری دارند، کودکان را در یک نقطه امن سرگرم کرده و به امور شخصی خود بپردازند. با این وجود، لازم است حد مناسب استفاده از آن رعایت شود تا از بروز اشکال در راه رفتن کودک جلوگیری شود.

جامپر کودک