استعفای عبدالمالکی


استعفای عبدالمالکی

ولی اسماعیلی می‌گوید که به‌ عنوان رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و برابر پیگیری‌هایی که از صبح امروز انجام داده است، استعفای وزیر کار شایعه است.


وزیر کار استعفا داد؟ | واکنش مقامات ارشد دولت و وزارت کار

ولی اسماعیلی می‌گوید که به‌ عنوان رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و برابر پیگیری‌هایی که از صبح امروز انجام داده است، استعفای وزیر کار شایعه است.

به گزارش همشهری‌آنلاین، ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی درباره مطرح‌ شدن استعفای حجت‌الله عبدالملکی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: این موضوع از دیروز در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مطرح شده است.

وی همچنین گفت که از صبح امروز، موضوع مطرح درباره استعفای آقای عبدالملکی را پیگیری کرده و برابر با گفت‌وگوهایی که با مقامات ارشد دولت و وزارت کار داشته است، اصل موضوع شایعه بوده است.

بنا بر این گزارش، از روز گذشته برخی در شبکه‌های اجتماعی نوشتند که وزیر کار از سمت خود استعفا داده است.

مخالف وزیر پیشنهادی کار؛

عبدالملکی می‌گوید اگر ایران را بگردید نظیر من پیدا نمی‌کنید رای اعتماد به او ظلم به مجلس و دولت است

سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیئت رئیسه مجلس امروز (دوشنبه ۱ شهریورماه) در صحن علنی مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: خداوند خود شاهد است که مخالفت من با وزارت عبدالملکی از سر دلسوزی رای رئیس جمهور، دولت و مجلس انقلابی است و انگیزه سیاسی در پشت این مخالفت نیست.

وی با تاکید بر اینکه هیبت وزارتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی قابل گفتن نیست و ۳ وزارتخانه در این وزارتخانه اذغام شود و از لحاظ حجم عظیم‌ترین وزارتخانه است و ۷۰ میلیون نفر با این وزارتخانه سر و کار دارند و ۳۲ هزار میلیارد تومان از طریق این وزارتخانه حقوق پرداخت می‌شود.

موسوی لارگانی تاکید کرد: وزرای این وزارتخانه قبلا در قد و قامت رئیس جمهور بودند و اکثرا سابقه نمایندگی و وزرات داشتند که آقایان مصری، شریعتمداری و عباسی جزو خبرگان بودند.

موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: شخصیت وزیر تعاون باید عالم به صنعت، پزشکی، پتروشیمی، نفت، اشتغال، صادرات و واردات، بیمه‌ها و روابط کارگری باشد تا ضمن تولید پول عظیم برای صندوق‌های بازنشستگی، حفره‌های موجود را نیز پر کند.

وی با بیان اینکه آقای عبدالمالکی فردی معتقد، هوشمند، تئوری‌پرداز و مسلط به اقتصاد مقاومتی هستند گفت: آقای رئیسی علت معرفی وی را سابقه در کمیته امداد و معاونت اشتغال وزارت کار عنوان کرد اما اشتغال تنها یک موضوع فراوزارتخانه‌ای بوده و برای تصدی این پست علم و تجربه بسیار مهم است.

عضو هیئت رئیسه مجلس اضافه کرد: به راستی وزارتخانه‌ای که وقتی در هر استان ۱۱ مدیرکل منصوب می‌کند پس سطح وزیرش باید از سطح وزاری دیگر بالاتر باشد. بنده ضمن احترام به دانش و شخصیت ارزنده دکتر ملکی وزارت ایشان در این ابر وزارتخانه را ظلم به ایشان که آینده دار و نخبه است می‌دانم و در درجه دوم ظلم به هیئت دولت و مجلس انقلابی است.

وی تاکید کرد: اگر آقای عبدالملکی برای بخش ‌های همچون تعاون یا کار یا رفاه اجتماعی انتخاب شده بود تمام قد از ایشان دفاع می کردم اما ین سه حوزه که در وازتخانه کار، تعاون، رفاه اجتماعی تجمیع شده است  یک وزارتخانه پر خطر است.

موسوی لارگانی تصریح کرد: در سالیان گذشته سه حادثه دلخراش سقوط هواپیمای آسمان، آتش سوزی سانچی و سانحه معدن یورت در استان گلستان را داشتیم که هر سه سانحه فاجعه بار و برای مردم دردآور بود و می توانست باعث استعفای کل دولت شود. این وزارت خانه بسیار کار سنگینی برعهده دارد.

وی با اشاره به اینکه فقط یکی از شرکت های زیر مجموعه شستا ذوب آهن اصفهان است، تصریح کرد: آقای دکتر مخبر آیا شما می پذیرید یک فرد غیر صنعتی و جوان ۴۰ ساله را بر مجموعه ذوب آهن به عنوان مدیر عامل انتخاب کنید. آقای عبدالملکی دارای آینده درخشان است چرا اجازه نمی دهید تجارب لازم را کسب کند و بعدا وارد چالش‌های بزرگتر شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: مردم از بدو تولد تا زمان فوت با وزارتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی کار دارند. چه جوابی می توانیم به کارگران و بازنشستگان بدهیم. وزارتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی یک ابر وزارتخانه است.

او در پایان با بیان اینکه آیا مجلس نباید توانمندی های وزیر را بررسی کند، گفت: علم الهدی در خطبه های مجلس گفتند که مردم یقه مجلس را می گیرند که وزرا را خوب انتخاب نکردند. مشاورانی که در کنار آقای عبدالملکی هستند خوب مشورت نمی دهند اگر قرار باشد در آینده اینگونه مشورت دهند وای اسفا. وقتی ایشان می گوید اگر شما در ایران بگردید مثل من پیدا نمی شود و اگر شما من را انتخاب نکردید در آینده من انتخاب می کنم و بزرگنمایی کند که من به رئیس جمهور نزدیک هستم درد است. و اگر کسی بخواهد از این فرصت ها سو استفاده کند وای به حال وزارتخانه.

استعفای عبدالمالکی